Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Europejski Piknik Rowerowy w Naustowie

W sobotę 25 czerwca w Domu Nasutów niedaleko Lublina odbędzie się Europejski Piknik Rowerowy. Uczestnicy wyjadą rowerami z Lublina.

Nasutów
2022-06-25, 10:00

Przejazd rowerowy rozpocznie się o godzinie 10.00, na parkingu pod lubelską Galerią Olimp. Właśnie stamtąd uczestnicy wyruszą w liczącą około 15 kilometrów trasę do Nasutowa. Tam o godz. 11:00 ruszy piknik, który potrwa do godz. 15:00.

Osoby, chętne do udziału w wydarzeniu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w Pikniku decyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas Pikniku uczestnicy będą mogli odwiedzić stoiska informacyjne różnych instytucji m.in. Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie, działającego przy Urzędzie Marszałkowskim, EUROPE DIRECT Lublin, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Ponadto przewidziano wiele innych, ciekawych atrakcji, jak np. wystawa zabytkowych samochodów, degustacja specjałów przygotowanych przez Dom Nasutów, znakowanie rowerów, żyroskop czyli urządzenie wykorzystywane przez pilotów w
treningach, konkursy europejskie, a także wiele innych.

Organizatorami Europejskiego Pikniku Rowerowego są: Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, EUROPE DIRECT Lublin, oraz Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”. Patronat nad piknikiem objął Piotr Majchrzak – Honorowy Konsul Austrii w Lublinie.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo