690 680 960

Rajd Rowerowy „Nadbużańskim Tropem – Rowerem Wśród Natury”. Gwiazdą imprezy będą Baciary

W niedzielę 7 sierpnia w Kryłowie odbędzie się jedno z największych wydarzeń tego roku w Gminie Mircze, a mianowicie rajd rowerowy „Nadbużańskim Tropem – Rowerem Wśród Natury”. Jest to kontynuacja imprezy, która w roku 2021 miała swoją pierwszą edycję pod nazwą „W krainie żołny, w pogoni za tradycją łowiecką”.

Kryłów
2022-08-07, 12:20

Uczestnicy Rajdu Rowerowego „Nadbużańskim Tropem – Rowerem Wśród Natury” poruszać się będą po wyjątkowych terenach Gminy Mircze i Nadleśnictwa Mircze. Trasą ma długość 37 km a zadaniem rowerzystów będzie „ustrzelenie” aparatem fotograficznym zwierzyny łownej, która znajdować się będzie na rozmieszczonych makietach. Dodatkowo punktowane będą zdjęcia spotkanej na trasie dzikiej zwierzyny. Liczyć się będzie szybkość i bystre oko.

Podczas trwania imprezy odbędą się również konkursy: kulinarny i wiedzy z zakresu leśnictwa, ochrony przyrody i łowiectwa, będą występy artystyczne a także degustacja potraw regionalnych i potraw z dziczyzny przyrządzone przez Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabraknie również stoisk edukacyjnych Lasów Państwowych oraz Kół Łowieckich. Wieczorem odbędzie się koncert zespołu Baciary.

Wydarzenie organizują: Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu, Nadleśnictwo Mircze, Urząd Gminy Mircze oraz Zarząd Okręgowy PZŁ Zamość.

(fot. materiały organizatora)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)