Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Project Art Gallery w VIVO Lublin: Wystawa Romana Gruszeckiego

Do 15 września na pierwszym piętrze galerii handlowej VIVO! Lublin można oglądać wystawę Romana Gruszeckiego. Dostępna jest ona w godzinach otwarcia Centrum Handlowego na poziomie +1, obok Centrum Rozrywki dla Dzieci Leopark.

Lublin
2022-08-13

Centrum Handlowe VIVO! Lublin po raz kolejny zbliża człowieka i sztukę. Tym razem spotkanie to związane jest z twórczością Romana Gruszeckiego, której temat przewodni stanowią działalność ludzka oraz jej skutki. Ekspozycję, dostępną w ramach Project Art Gallery, można podziwiać do 15 września na pierwszym piętrze VIVO!.

Wystawa składająca się z 16 obrazów olejnych odwołuje się do różnych wymiarów codziennej i niecodziennej działalności człowieka – a wszystko to w obrębie czterech tematów poruszonych przez artystę: sportu, muzyki, pejzażu oraz wojny. W przypadku ostatniego motywu, który zdominował nasze życie w ostatnich miesiącach, autor zamyka w konturach i ubiera w barwy m.in. temat ucieczki w poruszających dziełach „Exodus 1” i „Exodus 2”.

Project Art Gallery jest inicjatywą zapoczątkowaną przez dwoje artystów: Iwonę Ostrowską oraz Arkadiusza Świderskiego. Celem projektu jest promocja sztuki poprzez wydarzenia związane z malarstwem współczesnym organizowane w przestrzeni publicznej. Jednym z takich miejsc, do których inicjatywa powraca regularnie z nową sztuką jest VIVO! Lublin. Dzięki najnowszej wystawie, klienci Centrum mogą się zapoznać z postacią Romana Gruszeckiego, absolwenta Wydziału Artystycznego na UMCS oraz ASP w Krakowie, który obecnie pełni rolę dyrektora Kazimierskiej Konfraterni Sztuk oraz autorskiej galerii „KOLOR” w Kazimierzu Dolnym.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo