690 680 960

Pracownia plastyczna w Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na warsztaty

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do nowo powstałej pracowni plastycznej dedykowanej w szczególny sposób indywidualnym odbiorcom. Pierwsze etno-warsztaty ruszają już 27 listopada i będą inspirowane haftem krzczonowskim.

Lublin
2022-11-27

Pracownia plastyczna w Muzeum Wsi Lubelskiej to zupełnie nowa inicjatywa dedykowana w szczególny sposób osobom indywidualnym. Jest to przestrzeń, gdzie można zatrzymać się na dłuższą chwilę i pochylić się nad szeroko pojętą sztuką ludową tworząc w efekcie własne dzieła czerpiące z historii. To miejsce otwarte na ludzi, w którym tradycja inspiruje do twórczości, otwarte na kreatywne spotkania i wymianę doświadczeń. Przygotowane warsztaty czerpią ze źródła sztuki ludowej, odkrywają na nowo dawne wzornictwo i dają szansę na jego własną współczesną interpretację. 

Na początek Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowało ofertę następujących zajęć: 

Haft krzczonowski – aplikacja filcem na torbie (27.11.2022 i 4.12.2022). Podczas dwóch kolejnych warsztatowych spotkań uczestnicy odwzorują przez aplikację filcem i haft krzyżykowy tradycyjny wzór z mankietu koszuli krzczonowskiej. Zajęcia dedykowane są dla osób dorosłych.  

Ozdoby choinkowe (18.12.2022). Uczestnicy warsztatowego spotkania wykonają ozdoby choinkowe, których wzory zostały zaczerpnięte ze zbiorów naszego muzeum, z archiwalnych fotografii czy przedwojennej prasy.

Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały i narzędzia, powstałe prace będą własnością uczestników.

Szczegółowe informacje, w tym  dot. zapisów i odpłatności na profilu społecznościowym Facebook i stronie www.skansen.lublin.pl

(fot. MWL)

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)