Miasteczko Zmysłów w Centrum Spotkania Kultur

Wiele atrakcji, które oddziałują na wszystkie zmysły, przygotowali organizatorzy wydarzenia, które rozpocznie się w sobotę w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. We wspólnej zabawie mogą brać udział rodzice z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat.

Lublin
2019-10-19, 10:00

W weekend 19 i 20 października w Centrum Spotkania Kultur na Placu Teatralnym 1 w Lublinie, w ramach kolejnej edycji „Miasteczka Zmysłów”, rusza weekendowa akcja dla dzieci i ich rodziców. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, w tym ponad 25 interaktywnych eksponatów, które oddziałują na wszystkie zmysły i zainteresują nawet dorosłych. Będą złudzenia optyczne i prawa fizyki, czyli wszystko co intryguje, ciekawi i jednocześnie uczy.

Dla mniejszych dzieci przygotowano strefa zabaw plastycznych, manualnych, ruchowych i tanecznych. Będzie można bawić się kolorami, kształtami, fakturami, na pewno potańczyć, poskakać i zagrać na instrumentach. Będzie także magiczna wystawa obrazów, które w kolorowych lupkach pokazują zupełnie coś innego niż na żywo. Tutaj
także znajdą się wielkie i małe klocki sensoryczne, basen z kulkami, tablice do zabaw manualnych, górka piasku księżycowego, który jest wyjątkowo magiczny w dotyku i wiele innych atrakcji.

We wspólnej zabawie mogą brać udział rodzice z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat. Dorośli będą mogli także wziąć udział w spotkaniu z Dominiką Słomińską – neuropsychologiem i psychologiem dziecięcym. Od 2001 roku profesjonalnie wspiera ona rodziców oraz ośrodki szkolno-wychowawcze w całej Polsce w rozwoju dzieci, jest też autorką trzech tomów książki dla dzieci „Kostka i Bruno. Bajki wychowajki”. Akcja Miasteczko Zmysłów ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować. Wstęp jest wolny, do wyczerpania miejsc. Z wydarzenia można korzystać w sobotę i niedzielę od 10:00 do 17:00.

(fot. materiały organizatora)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7143zł -0.59%
  • GBP 4.8665zł -0.33%
  • EUR 4.3979zł -0.18%
  • CHF 4.081zł 0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)