Lubartowskie Annowanie 2019: Anny, Anki i Anie spotkają się w Lubartowie

Ogólnopolski zjazd Anek odbędzie się pod koniec lipca w Lubartowie. Jak co roku impreza będzie miała wymiar charytatywny. Główną atrakcją wydarzenia ma być koncert zespołu Partita.

Lubartów
2019-07-28, 16:00

W niedziele 28 lipca w Lubartowie odbędzie się „Lubartowskie Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd pań o tym imieniu. To już VIII edycja tej, cieszącej się sporym zainteresowaniem imprezy. Tegoroczne wydarzenie będzie miało wyjątkowy charakter. Współorganizatorem i partnerem Miasta Lubartów oraz Parafii św. Anny przy organizacji imprezy będzie Fundacja „Stella” im. Agaty Orłowskiej – rehabilitacja dzieci i dorosłych. W trakcie Annowania zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz ponad dwustu podopiecznych fundacji.

– Annowanie to wspaniała impreza, która wpisała się już w kalendarz kulturalny miasta. Cieszymy się, że do Lubartowa przyjeżdżają Anny z całej Polski. Równie ważne jest też to, że w za każdym razem imprezie towarzyszy zbiórka pieniędzy na cele charytatywne – mówi Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa.

Lubartowski Annowanie, czyli ogólnopolski zjazd Anek odbędzie się na placu przed Ratuszem w Lubartowie. W tym roku organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji. Festyn rozpocznie się o godz. 16 występami lokalnych artystów m.in.: Orkiestry Dętej z Lubartowa, Kapeli Lubartowiacy, Aleksandry Rudzińskiej oraz Chóru Ziemi Lubartowskiej. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Partita.

Ta polska, rozrywkowa grupa wokalna śpiewa w tym samy składzie nieprzerwanie od 45 lat. W latach 70-tych wylansowała takie przeboje jak: „Pytasz mnie co ci dam”, „Kiedy wiosna buchnie majem”, „Wszystko za wszystko” i „Marzyciele”. Z piosenką „Dwa razy dwa” wygrali Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Wiele piosenek „Partity” to pamiętane przez średnie i starsze pokolenie, a śpiewane kiedyś przez zespół, czołówki muzyczne popularnych programów telewizyjnych.

Wśród atrakcji Annowania nie zabraknie konkursów i zabaw dla dzieci. Ci, którzy 28 lipca zechcą przyjechać do Lubartowa, znajdą na festynie również stoiska lokalnych twórców i stowarzyszeń. Impreza ma charakter otwarty. Jednym z punktów programu będzie też podsumowanie ogólnopolskiego rajdu charytatywnego „4 kąty Polski” po zdrowie dla dzieci. Rajd to blisko miesięczna podróż, podczas której Janusz Kobyłka z Lubartowa pokona rowerem ponad dwa tysiące kilometrów po całej Polsce. W czasie swojego przejazdu będzie zbierał pieniądze na leczenie chorych dzieci z Fundacji Stella im. Agaty Orłowskiej.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7499zł 0.9%
  • GBP 4.9125zł 0.69%
  • EUR 4.4168zł 0.22%
  • CHF 4.0887zł -0.14%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)