Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w ramach cyklu „Kultowe Lato Filmowe” organizuje projekcje znanych i lubianych filmów. W czwartek będzie można obejrzeć dzieło Stevena Spielberga z 1975 roku „Szczęki”.

Lublin

W czwartek 30 lipca, w ramach cyklu „Kultowe Lato Filmowe” Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na film Stevena Spielberga z 1975 roku „Szczęki”. Tym razem będzie to kino na dachu. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z klubem Piękna Pszczoła. To na tarasie właśnie tego klubu będą odbywały się projekcje filmów.

Film „Szczęki” powstał na podstawie bestsellerowej powieści Petera Benchleya pod tym samym tytułem. Akcja filmu rozgrywa się w okolicach Amity Island, niewielkiego nadmorskiego kurortu, przepełnionego po brzegi turystami. Wkrótce zaczyna dochodzić tam do przerażających wydarzeń. Pewnej nocy ginie młoda dziewczyna. Jej zmasakrowane zwłoki zostają odnalezione na brzegu. Miejscowy szeryf, Martin Brody (Roy Scheider), odkrywa, że sprawcą jest olbrzymi rekin ludojad. O wszystkim powiadamia burmistrza, który nie zgadza się na zamknięcie plaży. Nie chce wywoływać paniki, aby nie odstraszyć turystów. Na konsekwencje tej decyzji nie trzeba czekać długo – rekin zabija kolejnych plażowiczów. Szeryf Brody wynajmuje Quinta (Robert Shaw), znanego w okolicy rybaka i łowcę rekinów. Wraz z nim na polowanie wyrusza ichtiolog, Matt Hooper (Richard Dreyfuss).

Przed seansem odbędzie się prelekcja Moniki Stolat. W przypadku wystąpienia niekorzystnej pogody, film będzie można obejrzeć w sali kinowej. Wydarzenie jest biletowane, wstęp kosztuje 8 złotych. W cyklu „Kultowe Lato Filmowe” 6 sierpnia będzie można obejrzeć film „Terminator”, 13 sierpnia „Laleczka Chucky”, 20 sierpnia „Robocop” zaś 27 sierpnia „Nastoletni Wilkołak”. Wszystkie projekcje będą się rozpoczynały o godzinie 20:30.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7616zł -0.16%
  • GBP 5.0273zł 0.51%
  • EUR 4.468zł 0%
  • CHF 4.1307zł -0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)