Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”

Od piątku 31 lipca Kino CSK zaprasza na pokazy filmu „Babyteeth” w reżyserii Shannon Murphy, ze świetnymi kreacjami Elizy Scanlen i Toby Wallace’a. Produkcja ta była rewelacją ubiegłorocznego MFF w Wenecji i Warszawskiego Festiwalu Filmowego, gdzie prezentowano ją w sekcji „Odkrycia”.

Lublin
2020-07-31, 19:00

W piątek i sobotę o godzinie 19:00, oraz w niedzielę o godzinie 17:00, w Kinie CSK będzie można obejrzeć australijski film z 2019 roku „Babyteeth” w reżyserii Shannon Murphy. Główną bohaterką jest Milla, poważnie chora nastolatka (magnetyczna Eliza Scanlen), która zakochuje się w Mojżeszu (Toby Wallace) – chłopaku z problemami, drobnym handlarzu narkotyków. To zmienia ją i jej rodzinę.

Rodzice (fenomenalnie grani przez Essie Davis i Bena Mendelsohna) dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mojżeszowi z nimi zamieszkać, ale nie tak wyobrażali sobie chłopaka córki. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Sprawy wymykają się spod kontroli, a tradycyjna moralność przestaje obowiązywać.

Milla pokazuje rodzicom, Mojżeszowi i wszystkim wokół, jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia. Jak dobrze jest nie być martwym. Pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób.

Eliza Scanlen, znana z serialu „Ostre przedmioty” 20-letnia Australijka udowadnia, że wyrasta na jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Jej filmowy partner Toby Wallace za swoją kreację otrzymał w Wenecji Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski.

Bilety w cenie 12 i 15 złotych dostępne są w Kasie CSK oraz online na stronie https://bilety.spotkaniakultur.com/. Kasa CSK czynna jest w poniedziałki i niedziele w godzinach od 9.00 do 17.00 w pozostałe dni tygodnia w godz. 10:00 – 18:00, a także na godzinę przed wydarzeniami biletowanymi.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7616zł -0.16%
  • GBP 5.0273zł 0.51%
  • EUR 4.468zł 0%
  • CHF 4.1307zł -0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)