Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

Dzień Dziecka z warsztatami Majsterkowo w Castoramie

W sobotę, 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka w niektórych sklepach Castorama odbędą się warsztatów DIY Majsterkowo. Dzieci będą mogły dać drugie życie materiałom, które zazwyczaj trafiają do kosza.

2024-06-01, 11:00

Warsztaty Majsterkowo w Castoramie to okazja, by rozwijać dziecięcą kreatywność, zdolności manualne oraz poszerzać ich wiedzę o ekologii. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat i pomagają im zdobywać praktyczne umiejętności, odkrywać nowe hobby oraz zwiększać świadomość o ochronie planety.

Jak co roku, uczestnicy warsztatów mogą liczyć na dużą dawkę wiedzy i inspiracji, łączących pasję do majsterkowania z troską o środowisko. Pod okiem prowadzących mali majsterkowicze będą uczyć się, jak twórczo wykorzystać niepotrzebne rzeczy na przykładzie różnych materiałów ze sklepu, takich jak fragmenty tapet, drewna, wykładzin, sztucznej trawy, piasku czy kamieni.

Wszystko to w duchu upcyklingu, czyli ponownego wykorzystania odpadów do stworzenia rzeczy cenniejszych niż surowce, z których powstały. Dzięki takiemu podejściu zmniejszamy ilość odpadów i ograniczamy zużycie nowych materiałów.

– Dzieci wykazują niezwykłą kreatywność i wielokrotnie zaskakują nas, rodziców, swoją percepcją świata. Często same robią coś z niczego, znajdując nietypowe zastosowanie dla wielu rzeczy codziennego użytku. Są także bardzo wrażliwe na świat, przyrodę i chętnie uczą się jak dbać o planetę. To właśnie najmłodsi motywują nas, by poprzez takie inicjatywy jak Majsterkowo, wspierać ich w kształtowaniu dobrych nawyków ekologicznych i rozwijaniu umiejętności ważnych dla przyszłości nas wszystkich. Nasze warsztaty to również doskonała okazja po prostu do wspólnej dobrej zabawy – mówi Kinga Sowik, Dyrektorka ds. Odpowiedzialnego Biznesu w Castorama Polska.

Majsterkowo odbędzie się w godzinach 11-16, w ponad 90. sklepach Castorama w całej Polsce. W naszym regionie będą to markety w Chełmie i w Zamościu. Udział w warsztatach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Na czas zajęć dzieci mogą pozostać pod opieką prowadzących, dzięki czemu rodzice będą mogli spokojnie udać się na zakupy.

Dodaj komentarz