Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Będą uczyć starych pieśni ludowych z Lubelszczyzny. Powstaje nowa grupa warsztatowa

Towarzystwo dla Natury i Człowieka zaprasza do nowej grupy warsztatowej zajmującej się nauką starych pieśni ludowych z Lubelszczyzny. To unikalna okazja do poznania i praktyki grupowego śpiewu.

Lublin

Zajęcia odbywać się będą od kwietnia do czerwca w Lublinie, w środy w godz. 18-20. Są one przeznaczone są dla dziewczyn w każdym wieku, niezależnie od doświadczeń wokalnych.

Grupa śpiewa dawne pieśni z Lubelszczyzny (Polesia, Roztocza, chełmskiego) poznane przez prowadzącą od najstarszych wiejskich śpiewaczek lub wygrzebane w archiwach.

Tradycyjny śpiew to przygoda i odkrywanie zupełnie nowych terytoriów: siła i piękno współbrzmienia, głos mocny, taki jaki potrzebny był do śpiewania i mówienia na szerokich przestrzeniach.

Stare lubelskie pieśni zaskakują bogatymi melodiami, są bardzo emocjonalne, w banalnych na pozór tekstach kryje się wiele tajemnic i symboli.

Prowadzenie: Agnieszka Szokaluk – uczennica wybitnych wiejskich śpiewaczek, badaczka tradycji muzycznych Lubelszczyzny, doświadczona trenerka. Śpiewem tradycyjnym zajmuje się od niemal ćwierć wieku.

Informacje i zgłoszenia: [email protected]

Dodaj komentarz

Z kraju