Wyciek gazu podczas prac ziemnych, interweniowały trzy zastępy straży pożarnej (zdjęcia)

W czwartek po południu przy jednej z ulic Żyrzyna doszło do wycieku gazu z linii średniego ciśnienia. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne i policja.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 16 w Żyrzynie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wycieku gazu przy ul. Zielonej. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Puław i Żyrzyna, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne oraz policja.

Jak się okazało, wyciek powstał w miejscu prowadzonych prac ziemnych. Strażacy po przybyciu na miejsce zastali intensywny wyciek gazu z linii średniego ciśnienia. Przystąpili jednocześnie do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz zamknięcia strefy zagrożenia w promieniu 50 metrów tak, aby osoby postronne nie miały dostępu do miejsca prowadzonej akcji. Dodatkowo strażacy oświetlili teren działania służb.

Akcja trwała kilkadziesiąt minut. Pracownicy pogotowia gazowego usunęli rozszczelnienie. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. OSP KSRG Żyrzyn)

Zobacz również

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew