690 680 960

Wybrał się na spacer do lasu, znalazł porzuconego szczeniaka. Wraca coroczny problem (foto)

Pies przestał się podobać, czy też nie ma co z nim zrobić w trakcie zbliżającego się urlopu – wraca coroczny problem porzucania zwierząt przed wakacjami. Dzisiaj tego typu przypadek miał miejsce w lesie koło Lubartowa.

W sobotę jeden z naszych czytelników wybrał się na spacer do lasu w okolicach Wandzina w powiecie lubartowskim. Na jednej z leśnych dróg dostrzegł szczeniaka. Pies był wychudzony i osłabiony. Znajdował się w takim miejscu, że od razu wiadome było, iż został tu przywieziony i porzucony. Mężczyźnie udało się uspokoić wystraszonego psa, a następnie napoić go i nakarmić. Ponieważ nie mógł go zabrać do siebie do domu, szczeniak trafił do schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Zbliżające się wakacje co roku oznaczają lawinę podobnych przypadków. W okresie letnim do schronisk trafia nawet o 50 proc. więcej psów niż w innych miesiącach. Jak wyjaśniają pracownicy, zwierzęta porzucane są z różnych powodów. Najczęściej rodzina wyjeżdża na urlop i nie ma co zrobić ze swoim pupilem. Często też, zwłaszcza w przypadku właśnie szczeniąt czy też młodych psów, nie mogą sobie z nim poradzić gdyż niszczy wyposażenie domu, załatwia się gdzie popadnie, czy też po prostu dziecko chciało psa, jednak ten akurat mu się nie podoba.

W większości przypadków psy są oddawane do schronisk czy też porzucane w lasach lub wywożone z daleka od domu i wypuszczane. Zdarzają się jednak osoby, które chcąc pozbyć się problemu potrafią przywiązać psa w lesie do drzewa. Wtedy skazują go na pewną śmierć. Tego typu przypadkami zajmują się policjanci i grozi za to kara pozbawienia wolności.

(fot. nadesłane)

17 komentarzy

  1. Zezwierzęconym bydlakiem trzeba być! Do schroniska nie mógł go zawieźć??? W lasach powinny być foto pułapki.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…