Wybory prezydenckie 2020. Wzrosła przewaga Andrzeja Dudy

Nocny sondaż late poll Ipsos z 90 proc. komisji wyborczych wskazuje na wygraną Andrzeja Dudy w II turze wyborów prezydenckich. Przewaga ubiegającego się o reelekcję prezydenta wzrosła do 2%.

Z pierwszego sondażu exit poll Ipsos opublikowanego przez Polsat News o godz. 21 wskazywał, że Andrzej Duda uzyskał 50,4% głosów, zaś Rafał Trzaskowski 49,6%. Oznaczało to 0,8% przewagi Dudy nad Trzaskowskim.

Kolejny sondaż, late poll opublikowany chwilę po północy wskazał, że Andrzej Duda uzyskał w wyborach 50,8% poparcia, a Rafał Trzaskowski 49,2%. Przewaga w tym sondażu wzrosła do 1,6%.

Około godziny 2 w nocy przedstawiono sondaż late poll Ipsos z 90 proc. komisji. Wynika z niego, że wzrosła przewaga Andrzeja Dudy o 2% i wyniosła 51% głosów, Rafał Trzaskowski zaś według tego sondażu uzyskał 49 % głosów.

Z danych z 99,4%. obwodów wyborczych wynika, że Andrzej Duda ma 10 335 607 głosów (51,33%), a Rafał Trzaskowski 9 798 614 (48,67%) informuje serwis ewybory.eu.

52,10 % – tyle wyniosła frekwencja podczas głosowania w II turze wyborów Prezydenta RP według stanu na godz. 17:00. Największą frekwencję wyborczą odnotowano w województwie mazowieckim (55,55 %), a najniższą – w województwie opolskim (46,20 %). Ze wszystkich miast wojewódzkich najwięcej wyborców zagłosowało dotąd w Warszawie (57,69 %), a najmniej – w Gdańsku (50,98 %).

Gminą z najwyższą jak dotąd frekwencją jest Klwów, powiat przysuski, województwo mazowieckie (81,52 %). Najniższa frekwencja została odnotowana w gminie Kolonowskie, powiat strzelecki, województwo opolskie (35,59 %).

(fot. FB/Andrzej Duda)

Zobacz również

79 komentarzy

 1. ***** ***!

 2. 👍👍👍👍👍👍👍👍👏👏👏👏👏👏👏🏽

 3. no cóż, jeśli głosowałeś na Dudę to wg IPSOS na 66% jesteś emerytowanym burakiem z wykształceniem zawodowym mieszkającym na wschodzie Polski.

  • Balbina ale nie TW

   Otóż to!trochę tych buraków jest :)))

  • kum jeżeli głosowałeś na trzaska jesteś wnukiem niemieckiego zaborcy, którego interesuje tylko rozsprzedanie polski zachodowi, bez kitu było duże zróżnicowanie co do wyboru. dylematy nie wybory!!!!!

  • trochę kultury i uszanuj głosy większości.

  • I JESTEŚMY DUMNI Z TEGO, BO NIE JESTEŚKMY JAK TY WYKSZTAŁCONYM SODOMITĄ WYZNAWCĄ GENDER MIESZKAJĄCYM W ZBOCZONYCH WIELKOMIEJSKICH REZERWATACH BEZ PRZYSZŁOŚCI. I TAK WAS WYELIMINUJEMY, TO KWESTIA CZSU.

   • Endrju i jak widać tego Ci żal….Wieśniak zawsze będzie tylko wieśniakiem! Kupisz nienawiścią i żalem.

   • endrju – czlowiek ktory jest dumny ze swojej glupoty i zacofania.

  • @kum , lepiej być emerytowanym burakiem niż emerytowanym ubekiem z centralnej czy zachodniej Polski i płakać za utraconą emeryturą .

  • Skoro duda ci nie pasuje to nie bierz 500+, 13 emerytury itd, oddaj to co nabrales i wszyscy ktorym duda nie odpowiada to niech się zrzekną 500+. Dwa pierd… mohery wziely 13 emeryturę popierają trzaskowskiego, ale hipokryzja

  • Burak ze wschodu

   Burak ze wschodu czy inteligent szpagatowy z Wielkiej Wsi maja takie samo prawo wyborcze. Konstytucja się kłania i podstawy demokracji.

  • To powiedział zwykły kum, a zarazem burak nie wyrośnięty z zachodu Polski – z powodu zanieczyszczenia odpadami ziemi, wody i powietrza. Głupek jeden…

 4. A ty jesteś rozgoryczonym zdrajcą! Polski pod flagą unii europejskiej w tęczowych gaciach

  • Zdrajcą? Haha, lepsze tęczowe gacie niż onuce które będziecie nosić dzięki obecnej władzy! Ucz się rosyjskiego, będzie ci potrzebny!

 5. Kum a jesli uwazasz ze wszyscy ze wschodniej polski glosowali Na Dude to jestes durniem

 6. GM. GODZISZÓW
  DUDA Andrzej Sebastian 3 501 95,24%
  TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 175 4,76%

  no comment -)

 7. Do kum , a jakie ty masz wykształcenie skoro rozpoczynasz zdanie małą literą i zamiast jeżeli piszesz jeśli ? .Nawet matury nie masz głąbie ….

  • Przed znakami interpunkcyjnymi nie robimy przerwy (spacji w tym przypadku). A co jest zlego w slowie ‚jesli’?

  • Poradnia językowa PWN: jeśli czy jeżeli ? – obie formy są poprawne. A ty gdzie pobierałaś wykształcenie bo chyba nie w Polsce.

 8. Tyle szczucia w TVPiS, na którą Adrian dał 2.000.000,00 zł zamiast na chorych na raka i ledwo wygrał o włos.

  Reszta Polski znów będzie z nas darła łacha, że u nas rządzi ciemnogród, zabobony, i ojciec grzybek z homofobem Czarnkiem na czele.

  • Płacisz abonament? Ma zostać tylko prywatna TV z właścicielem poza granicami Polski? Która TV wypłaca dywidendy w Polsce?

   • a to TVpis nie jest prywatny proszę cię. to że paplają w jedną stronę wszystko i duda najlepiej jakby świętym został to jest publiczna TV?? typie nie ośmieszaj się. nawet już nazwę na TVPIS planują zmienić, tyle jadu co na tej twojej nie prywatnej stacji to nie ma nigdzie. więc myśl co piszesz. przecież pisiory kupiły TVPIs za 2mld. jeżeli była by to publiczna stacja każdy miałby możliwość pokazania się w niej a nie duda bóg szatan trzasku, i więcej nikogo na świecie nie ma, wyłączcie te durne telewizje bo cofacie się ludzie w rozwoju.

    • Akurat w TVP widuję obie opcje polityczne i nikt nie zamyka ust kłamiącym politykom PO. Trzaskowski miał możliwość wypowiedzenia wszystkich tez na temat bycia, czy nie bycia posłem, głosowania, czy nie głosowania. Jest tyle godzin z politykami PO, że uszy więdną od ich kombinacji. Natomiast polityka w TVN- sprawdzałem rzetelnie niektóre sensacje i…. przestałem im wierzyć. W reportażach razi brak obiektywizmu, brak odniesienia drugiej strony sporu, co skutkuje narażeniem na lincz źle poinformowanych osób.

     • Wiekszego zaklamania w tvp nie bylo nawet za komuny

     • ty chyba żyjesz w alternatywnej rzeczywistości, TVP przez całą kampanię wylewało pomyje na RT, pozytywnie pokazywany był tylko PAD oraz jego wiece. Z podsumowania wynikało, że TVP nie poświęciła minuty żadnemu z wieców RT, natomiast Polsat i TVN transmitowały wszystko niezależnie czy to PAD czy RT….. i tak pospolity burak dowiedział się że RT jest potomkiem niemców z rodzicami w SB, chce gwałcić 8 letnie dzieci, na miasta naśle oddziały LGBT żeby gwałciły i roznosiły śmiertelne choroby a na koniec dzień przed ciszą bomba po wygranej RT wyśle na eutanazje schorowanych seniorów….. i to wg Ciebie jest publiczna telewizja na która podatnicy powinni przeznaczać 2mld zł !!!!! no kur#@ proszę Cię

      • On i jemu podobni nie zrozumiej, nie wytłumaczysz i już. Maja swoja religię PISISLAM i ją wyznają. Trudno, muszą z tym żyć, biedaki umysłowe.

       • Coś ty tutaj nabełkotał? Blekotu się najadłeś? Gdyby wygrał Trzaskowskie (uczeń sorosa i balcerowicza – nie poprawiać na duża literę) to dopiero byłaby tragedia dla Polski. Targowica przy tym to byłby mały pryszcz…

        • Wiesz co to Targowica? chyba nie, nasłuchał się i pisze.Poczytaj potem pisz, choć z czytaniem może być problem.

      • Oglądasz TVP? Chyba żartujesz! Obiektywnie oceniam wszystkie stacje, sprawdzając prawdziwość informacji. Diduszko w grobie ze śmiechu się przewraca.

 9. rolnik co nieznalazł żony

  Może i dobrze się stało. Gdyby wygrał Trzaskowski to PiS całą winę za nadciągający kryzys i za konsekwencje bolszewickiej ekonomi, którą uprawia od 5 lat, zrzucałby na niego. A tak nie będą mieli na kogo zrucać winy gdy inflacja i kryzys sprawi że ludzie, tak jak chciał Mateusz Morawiecki, pracować będą za miskę ryżu. Wtedy może do niektórych dotrze że bogactwo buduję się pracą a nie drukowaniem banknotów i pompowanie ich przez państwowe banki.Wiem że to oklepany cytat, ale powtórzę go i tak: „Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili” -James Cook.

 10. Przez całą kampanię, trwającą kilka miesięcy, tak jak zresztą przez całą kadencję obóz rządzący, na czele z premierem i prezydentem oraz publicznymi mediami prowadził obraźliwą agitację, odsądzając od czci i wiary oponentów politycznych i kontrkandydatów w wyborach, przedstawiał Trzaskowskiego jako największe zło w polskiej polityce, strasząc po jego ewentualnym zwycięstwie wszystkim, może poza trzęsieniami ziemi. Rządzący obrzucając najgorszymi zniewagami i epitetami polityków opozycji, kreując wyimaginowane fake newsy na ich temat, wzburzywszy skrajne emocje i podzieliwszy społeczeństwo grubą kreską na pół, teraz mają łączyć naród i naprawiać relacje społeczne? Rządzący to osoby bez jakiejkolwiek refleksji samokrytycznej i poczucia wstydu, więc oczywiście przymilanie do ogółu i wszystkich Polaków zaczęło się już chwilę po ogłoszeniu wyników exit polls. Ale przecież A. Duda, jak sam uważa, nie jest prezydentem wszystkich Polaków, a jedynie tej grupy, która na niego zagłosowała. Inaczej uważał jedynie w trakcie kampanii 5 lat temu. W jaki sposób ten człowiek, który obrzucał obelgami osoby o innych poglądach, dzieląc wszystkich na „swoich” i „obcych” może teraz spojrzeć ludziom i sobie w oczy, gdy będzie kreował się na kochanego prezydenta, który ma celu dobro całej Polski. Problem polega na tym, że dla PiS „cała Polska” to tylko ich sympatycy, aktywiści i wyborcy, bo poza nawias polskości wyrzucili wszystkim oponentów, czyli – jak się okazuje – co najmniej 10 mn obywateli. Precz z taką władzą! Nie mają moralnego prawa do łączenia, skoro wszystkich podzielili wedle etykietek „złodziej”, „dewiant”, „zdrajca”, „komuch”…

 11. Granice otwarte,droga wolna ,można też sprawdzić ważność paszportu i w drogę w drugą stronę, jak nie pasuje to won i to jeszcze dzisiaj!

  • no dokładnie trep, widać że oporny w rozumowaniu jesteś. to już mówisz ci co nie za pisem mają się wyprowadzać?? no ja wiem że pis uważa że kto z nimi ten z nimi kto nie z nimi tego je….ać. to pokazuje tylko kolesiostwo w tej partii, ale masz racje trep niech ludzie wyjeżdżają pedofili andrzej powypuszcza ulice będą pełne, a nie sory to jego rodzina chciała nie andziej, rodzina stonogi też chciała ułaskawienia ale no on dziecka nie zgwałcił więc po co, polska za czasów pisu jest krajem kur…y i szatana, tylko oszuści kłamcy i bezrobociuchy mają cokolwiek do gadania. prawie 75% głosów u ludzi z wykształceniem zawodowym lub gimnazjalnym głosowało za dudą przypadek?? po co robić jak i tak dadzą a kto chce coś robić to 40% pensji dla PISolski. kiedy płacili ludzie dziesięcinę, 10 cześć zbiorów teraz już im nawet 40% nie wystarcza i ciągle nowe podatki żeby było za co elektorat utrzymywać. przedsiębiorcy jak protestują to lać ich nie ma co narzekać na patologie i emerytów w końcu właściwie głosują, a resztę ebać!

  • Już większość młodych wyjechała, są braki w kadrze trudno znaleźć fachowców. Lepiej tak nie wyganiaj z Polski przeciwników pis bo władza może się zmienić i co wtedy. Pomijam fakt, kto dał ci prawo wyganiania kogokolwiek z kraju, w którym się urodził?

 12. Przy wynikach Duda – 51%, Trzaskowski – 49%, przewaga tego pierwszego wynosi 4%, a 2 to jeśli już, to punkty procentowe. Czy nawet dziennikarze nie rózróżniaja już tych pojęć?

 13. No niestety – pińcetplusów i moherowych tłumoków jest więcej niż wykształconych, pracujących ludzi…

  • Wolałbyś żeby pieniądze z budżetu politycy PO upychali sobie w kieszenie i wywozili do niemiec niż dawali Polakom.Jesteś zawitny i nienawidzisz Polski.

   • Podaj konkretne przyklady

   • wytłumacz mi jak to jest że to rodziny i żony polityków PiS nagle znalazły się na listach milionerów, za PO kasa publiczna była dość transparentna, budżet jawny z góry założonym deficytem i rosnącym długiem. Nagle po zmianie władzy dla „bezpieczeństwa” utajniono wszystko a do obywateli przekazywane są oficjalne komunikaty ….. ale po co patrzeć na całą Polskę, wytłumacz mi co kur#@ nie zatrybiło w geniuszu ekspertów pisobolszewi na przykładzie stadniny w Janowie bo jakich różowych okularów bym nie użył to widzę ruinę …. nie dały jej rady rozbiory, zabory, spalenie przez wycofujących się ruskich, nie dały rady ciężkie czasy powojenne, odzyskała blask i światową sławę no ale geniusz pisobolszewi zrównał ją z ziemią …..

    • Dobrze prawisz, tylko to nie dociera do rozumów bo tvpis na ten temat milczy. Czyli to nieprawda.

    • „za PO kasa publiczna była dość transparentna” żarty sobie stroisz?

 14. A gdzie te 30%, którym nie chciało się pójść na wybory?

  A na wschodzie Polski m.in. w powiecie lubelskim są obwody gdzie wygrał Trzaskowski (ale tam mieszka więcej inteligencji).

 15. Wschód Polski to niestety dużo małych zamkniętych społeczności, gdzie bliscy krewni się krzyżują. Już przed naszą erą było wiadomo jakie to powoduje skutki dla rozwoju umysłowego.

  • Wieś Bea trafiłeś w sedno. Wieś to nic więcej jak zmutowany gatunek.

  • Widać niestety że chyba wszyscy o których mówisz wyjechali do warszawki i zagłosowali przeciwko Dudzie wbrew faktom logice i interesom państwa. Trzaskowski marny polityk nie sprawdził się w Warszawie a chciał być prezydentem Polski. Mówił że nie będzie prezydentem „totalnej opozycji” a przed wyborami zapowiada że jak wygra to nominuje swojego prezesa sądu najwyższego. Żadnego programu nie przedstawił poza likwidacją CPK
   ( co by oczywiście było na rękę niemcom).
   Nie słyszałem nawet 1 argumentu merytorycznego żeby na niego głosować słyszę tylko bo będzie kontrolował pis. Widać wyraźnie w senacie kontrolę-obstrukcja i przeciąganie. Jak ktoś ma argumenty za tym panem to niech napisze. Pozdrawiam

 16. Przy takich wynikach Pół na Pół to w przypadku wyborów parlamentarnych i systemu dHonta PIS ma większość konstytucyjną
  PO PSL SLD grali przeciw PiS ( Zjednoczonej Prawicy )
  Ale byłby płacz !
  DEMOKRACI nie godzą się DEMOKRACJĄ

  • Wybory pomyliłeś. A co do Konstytucji. Pisowi to ona wisi. Zrobi co zechce. Łamanie prawa jest środkiem i celem jednocześnie.

 17. 80% z was wstydzi się biedy…to taki sposób na życie , więc na przekór głosuje na bezprogramowego Trzaska(szczególnie ci z zasobnym portfelem który dodaje im niesamowitego intelektu)…,,Pieniądze potrzebują sztucznej inteligencji, by się mnożyć,, …
  Zaden kandydat nie wspomniał i lichwie bankowej!!!!!(kredyty-pożyczki,stopy procentowe) o marnowaniu państwowych pieniędzy rozdając każdemu 500+choć popieram ten program nie stosuje on żadnych kryteriów , progów dochodu czy też spełnienia warunków by je otrzymać(rodzaj zatrudnienia jego okres itp…)Dlaczego rząd nie obraca tymi pieniędzmi w,, tylko,, banku narodowym wydając świadczenia w formie kart na obniżony wat na artykuły dla dzieci a nie na gaz i papierosy.Nie widzę nadal żadnego rozwoju produkcji w lubelskim na palcach można policzyć polskie przedsiębiorstwa bez udziału kapitału zachodniego i co ciekawe choć dają one żałosną stawkę wynagrodzenia pod względem zabezpieczenia socjalnego wraz z innymi pakietami wypadają o wiele lepiej niż nasze krajowe przedsiębiorstwa w których wiecznie mówi się o kryzysie płacąc najniższą krajową likwidując przy tym wszelkie warunki szkodliwe, pracę w nocnych zmianach za tzw.psie pieniądze.
  Niestety!choc po raz ostatni wygrał mój kandydat uważam że to już będzie ostatnia kadencja rządu pis przy kolejnych wyborach do sejmu .
  A co do trzaska to jest to człowiek bez twarzy choć medialnie obrał ich wiele – krętacz.

 18. Przykra to wiadomość, kolejne lata dramatu.

 19. No i gitara!!! Więc teraz niech mniejsza połowa obywateli też przejdzie na socjal wszelkiego rodzaju. A PiS niech rządzi. Ja już postanowiłem ani złotówki więcej z moich podatków na patologię nie pójdzie.

  • Ale co ci zasiłki przeszkadzają? W niemczech też na dzieciaki są nie małe, a przecież tam siedzi Donalda ulubiona Ciocia Makrela.

   • Polske nie stac na tak robudowany socjal. Pieniadze z rozdawnictwa powinny byc zainwestowane w gospodarke (inwestycje, obnizenie podatkow itp) a to w przyszlosci daloby wymierne korzysci dla nas wszystkich. Pieniadze z socjalu w duzej ilosci sa wydawane w takich miejscach jak Lidl czy Biedronka. Zyski z tych sklepow sa wyprowadzane poza granice Polski. Ludzie prosze was, myslenie nie boli.

    • „Pieniadze z socjalu w duzej ilosci sa wydawane w takich miejscach jak Lidl czy Biedronka” idz wracaj sprzedawac swoje mongolskie teorie w gimnazjum, bzdury wyssane z palca, a może zaczęli znakowac poemiadze albo sledza przelewy?

 20. Nie rozumiem dlaczego ludzie dzielą wyborców, że starzy i/lub bez wykształcenia głosowali na PiS, a młodzi i wykształceni na PoTrzaskowiego… przecież jak wół jest podział na Polskę wschodnią i zachodnią. Dlaczego w Lublinie i na Lubelszczyźnie Duda ma dwa razy więcej głosów niż Trzaskowski? Bo na wschodzie najbardziej odbiły się rządy PO-PSL, ludzie pamiętają i pamiętać będą jeszcze długo, ale zachód tego nie rozumie, dla nich „Duda zły bo nie lubi LGBT, bo kościół, bo konstytucja, bo Kaczyński… […]” …

  • „Bo na wschodzie najbardziej odbiły się rządy PO-PSL, ludzie pamiętają i pamiętać będą jeszcze długo” co za krzywdę Lubelszczyźnie zrobiło to PO-PSL? Chyba nie mówisz o tych wszystkich nowych inwestycjach , drogach, remontach w Lublinie po 8 lalach zastoju za Pruszkowskiego, nawet Rzeszów w tamtych czasach nas wyprzedził. Daliście się zmanipulować przez kler i tu jest odpowiedz o poparcia dla pisu.

 21. Patologia tańczy i śpiewa, a Polska popadać będzie w coraz większą ruinę :/

  • Nie martw się PO więcej kradło i się nie martwiłeś.Polska to bardzo bogaty kraj .

   • Prosze podaj konkretne przyklady

   • ty widziałeś ostatnio licznik długu publicznego, bo wydaje mi się że poszedł mocno ponad 1,2bln zł, a doliczyć do tego należy długi grup kapitałowych związanych z daniną solidarnościową (z której „opłaca” się bardzo dużo wydatków rządu ukrytych przed budżetem ), który sprytnym zabiegiem nie jest uwzględniany w budżecie państwa…. zliczając całkowity dług Polska pod rządami PIS jest już 3bln na minusie, dla przypomnienia platformie nie udało się dobić do 900 mld osiągając marne 400 mld w ciągu 8 lat

    • Wspomnij jeszcze o długu Gierkowskim, który był spłacany do 2014r.Nie były to małe pieniądze. Ale wyborcy pisu o tym nie wiedzą bo skąd czytać nie lubią , a tvpis tego nie podawali bo dla nich nie wygodne.

    • Spytaj Żuka jak się to robi, on ma doświadczenie w powiększaniu długu publicznego.

   • Jak oni kradli to pis też może, bo nam rzuca ochłapy.

 22. A co tu jest do rozumienia. Takie sa preferencjie wyborcze poszczegolnych grup spolecznych.

 23. DUMA, DUMA, NARODOWA DUMA!

 24. Pomijając preferencje wyborcze, i zagrożenia płynące z jednej i z drugiej strony sceny politycznej warto zauważyć, że największym przegranym tych wyborów jest Konfederacja. Zawsze pis ich opluwał i szmacił spychając na margines. Jak potrzeba było głosów to właził konfederatom w tyłek. I oni się nabrali. Widać brak kręgosłupa ideologicznego w tym zlepku poglądów i całkowitą bezmyślność polityczną. Jedyną szansę mieli bo mogli się skumać z pisem przy odrzucaniu prezydenckiego weta. Mogli wówczas stawiać warunki i skutecznie wprowadzać rozwiązania ze swojego programu. Przynajmniej niektóre. A teraz? Jakie weto? Sami się wyrzucili na śmietnik polityczny. PiS ma swoich faszystów i Konfederacje będzie szmacił jak przed wyborami. To już po Konfederacji.

 25. Ma teraz i Bosak i Hołownia trzy lata by pokazać że głosy na nich oddane w pierwszej turze nie były zmarnowane i zamieszać w trakcie parlamentarnych. Nie mogę doczekać się jakiegoś „przeciągu” w polityce który stare gęby wymiecie w kąt nareszcie.

  • Bosak już niczego nie pokaże. Konfederacja sama się załatwiła i zniknie z polityki swoją własną niemocą w Sejmie. Kompromitowana i szmacona przez pis zostanie zmarginalizowana, ponieważ pisowi już jest niepotrzebna.
   Natomiast, jeżeli rzeczywiście Hołownia rozwinie swój ruch, a nawet zmieni go w partię to może być ciekawe. Może wbić klin pomiędzy popis, klin nawet do dwudziestu procent. Bez niego nikt nie utworzy większościowego rządu. Może być ciekawie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.66%
  • GBP 4.9793zł -0.89%
  • EUR 4.4779zł -0.14%
  • CHF 4.1364zł -0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach