690 680 960

Rafał Trzaskowski: „Jestem absolutnie przekonany, że jak policzymy głos do głosu, to zwyciężymy” (wideo)

Różnica w badaniach sondażowych jest tak mała, że kwestia zwycięstwa w II turze wyborów prezydenckich jest nadal otwarta. Rafał Trzaskowski podczas wieczoru wyborczego zaznaczył, że czeka na policzenie głosów.

Wyniki badania exit poll przygotowanego przez IPSOS dla Polsat News wskazują, że Andrzej Duda uzyskał 50,4% głosów w II turze wyborów prezydenckich, zaś Rafał Trzaskowski 49,6%. Z badania wynika, że frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich wyniosła 68,9%. Co ciekawe w piątkowym badaniu przeprowadzonym przez Indicator dla Wiadomości TVP Andrzej Duda uzyskał w sondażu wynik 51,9%, zaś Rafał Trzaskowski 48,1%.

– Wystarczy tylko policzyć głosy. Co prawda ta noc będzie nerwowa dla wszystkich w Polsce, ale jestem absolutnie przekonany, że jak policzymy głos do głosu, to zwyciężymy i wygramy na pewno – mówił Trzaskowski podczas przemówienia po ogłoszeniu wyników sondażowych.

Rafał Trzaskowski zaznaczył, że Polki i Polacy w całej Polsce zrobili nadzieję na Polskę otwartą, uśmiechnięta, tolerancyjną, europejską. Polskę, gdzie najważniejsza jest równowaga i gdzie najważniejszy jest zdrowy rozsądek.

– Jestem absolutnie przekonany, że nic nas nie pokona dlatego, że już wygraliśmy niezależnie od tego, jaki będzie dokładnie wynik, dlatego, że udało nam się obudzić, udało nam się wszystkim stworzyć nadzieję, udało nam się zbudować kampanię, która była w pełni kampanią obywatelską – mówił Rafał Trzaskowski.

Kontrkandydat Andrzeja Dudy odniósł się także do zaproszenia prezydenta do Pałacu Prezydenckiego, na wspólne spotkanie.

– Nasze wspólne spotkanie to dobry pomysł, Panie prezydencie. Dziękuję. Najodpowiedniejszym momentem wydaje się czas zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW – przekazał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski podziękował również swoim wyborcom, za to, że byli z nim.

– Drodzy państwo, przede wszystkim chciałem podziękować wam dlatego, że bez was nie bylibyśmy tutaj, gdzie jesteśmy. I chce wam powiedzieć, że to jest dopiero początek, dlatego, że jestem absolutnie przekonany, po pierwsze, że wygramy, po drugie, że to już się tak łatwo nie zmieni – powiedział do zebranych Rafał Trzaskowski.

 

(fot. lublin112.pl, wideo Twitter Rafał Trzaskowski)

68 komentarzy

  1. trza – skulić ogon i wracać do zapyziałej , tonącej w poreprywatyzacyjnym g,,nie warszawki

  2. PANOWIE !!! Policzmy głosy !!! już jeden taki był – zwiał do Brukseli – Donald Tusk

  3. Trzeba ogon pod siebie złoźyć bo przegrałem😣😣Rafał T.

  4. Zakłady karne 80 % za Trzaskowskim. Czyli banda złodzieji za PO. Uczciwi ludzie za Dudą

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie