690 680 960

Wszystkich Świętych na drogach regionu: Trwają powroty, są utrudnienia w ruchu

Cały czas nasilony jest ruch pojazdów na drogach naszego regionu. Obecnie największe utrudnienia występują na trasie z Zamościa do Lublina. Doszło też do dwóch wypadków.

Na drogach województwa lubelskiego cały czas występuje znacznie nasilony ruch pojazdów związany z dniem Wszystkich Świętych, a tym samym wyjazdami na groby swoich bliskich. Wiele osób, korzystając z przedłużonego weekendu, wybrało się też na dalej położone nekropolie, obecnie trwa powrót do domów.

Jak alarmują kierowcy, już ponad 8 kilometrów ma korek, jaki utworzył się na drodze krajowej nr 17 przed Piaskami. O ile w sobotę i w niedzielę, w korku stali kierowcy poruszający się w kierunku Krasnegostawu i Zamościa, tak teraz jest odwrotnie. Sznur aut w stronę Lublina zaczyna się w Fajsławicach, zaś kończy na rondzie w Piaskach. Pokonanie tego odcinka zajmuje około 30 minut.

Dodatkowo, na tej samej trasie, w miejscowości Suchodoły, zderzyły się trzy samochody osobowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Zablokowany jest tam jeden pas jezdni. Jak informują policjanci, na razie na głównych trasach naszego regionu, jeżeli chodzi o zdarzenia drogowe, jest spokojnie. Oprócz Suchodół, funkcjonariusze pracują w miejscu wypadku na drodze krajowej nr 63 na odcinku Radzyń Podlaski – Łuków, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

Utrudnienia w ruchu, spowodowane korkami, kierowcy napotkają również w Strzeszkowicach i Niemcach na drodze krajowej nr 19, w obu przypadkach dotyczy to jezdni prowadzącej w stronę Lublina. Na drogach wojewódzkich ruch odbywa się w miarę płynnie. Utrudnienia kierowcy napotkają jedynie w okolicach cmentarzy. Tam jednak, w przypadku pojawiania się zatorów, policjanci starają się ręcznie kierować ruchem.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Czas przejazdu to ok 45-60 minut

 2. Dla jadących dzisiaj z Zamościa do Lublina polecam trasę przez Nielisz i Żółkiewkę.

 3. A może wybudować lotnisko w Zamościu?

  • Rypcum pupcum ciach !!!

   Lotnisko w Zamościu miało być wybudowane dopiero wtedy, jak lotnisko w Radomiu zacznie przynosić zysk

 4. Cieee chorobaaaa !!!

  Trwają powroty… nie łudzę się nadzieją, że wszyscy wrócą…
  Niektórzy stracą panowanie, a inni życie…
  Taki mamy klimat

 5. Po co wymyslili takie dziwne swieto zmarłych.
  Przez takie pomysły są same problemy. Korki na drogach, mobilizacja dużych sił mundurowych. Tak jakby ludzie nie mogli przyjechać na cmentarz każdego innego dnia w roku, tylko przez czyjś wymysł wszyscy sie rzucają na hurrra! Równie dobrze mogliby wymyslić dzień kupowania pasztetowej lub innych produktów tak jak to jest z tłustym czwartkiem. Narzucić coś społeczeństwu, a pójdą za sobą jak barany na rzeź.

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas