Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wśród zarośli uprawiał konopie indyjskie. „Na własny użytek” (zdjęcia)

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 33-latka uprawiającego konopie indyjskie na działce letniskowej. Mężczyzna posiadał także susz roślinny, który okazał się marihuaną.

W poniedziałek tomaszowscy kryminalni ustalili, że 33-latek z Tomaszowa Lubelskiego uprawia konopie indyjskie w miejscowości Ruda Żelazna. Na miejscu, na terenie działki letniskowej funkcjonariusze natrafili na 9 krzaków konopi.

Mundurowi nie musieli długo szukać właściciela roślin. Mężczyzna znajdował się na swojej działce. Co więcej w domku letniskowym 33-latka policjanci ujawnili również susz roślinny. Po przeprowadzonych badaniach okazał się marihuaną. Z zabezpieczonej ilości można byłoby uzyskać ponad 15 porcji dilerskich tego narkotyku.

Zatrzymany tłumaczył, że uprawiał „roślinki” na własny użytek. Zapomniał wspomnieć o jeszcze jednej hodowli. Kryminalni podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, w pokoju na parapecie znaleźli jeszcze jedną nielegalną roślinę w doniczce. A na strychu budynku ujawnili namiot wyposażony w lampę i wentylatory, który służył do uprawy konopi. Policjanci zatrzymali plantatora i zabezpieczyli jego uprawę.

Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Cały czas trwają czynności w tej sprawie.

Wśród zarośli uprawiał konopie indyjskie. „Na własny użytek” (zdjęcia)

Wśród zarośli uprawiał konopie indyjskie. „Na własny użytek” (zdjęcia)

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

5 komentarzy

  1. ah od razu czuję się bezpieczniej- prawo policjanty!

  2. 9 ha to nazwałbym plantacją ale liche 9 krzaków 🙂

  3. Nie można chodować musisz kupować u dilera towar pryskany chemią.

  4. Nie ma czegoś takiego jak „Własny użytek”. To tylko element propagandy lewackich środowisk promujących nieszkodliwość „narkotyków miękkich”. Każdy człowiek jak tylko się uzależni zaczyna sprzedawać narkotyki i uzależniać innych po to, żeby mieć na koleją działkę.