Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wskoczył do jeziora, zanurkował i już nie wypłynął. Nie udało się uratować życia 55-latka (zdjęcia)

Turysta z Mazowsza utonął na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Ratownicy przez blisko godzinę walczyli o jego życie. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 16 w miejscowości Białka w powiecie parczewskim. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o mężczyźnie, który został wyciągnięty z wody i nie wykazuje funkcji życiowych. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, mieszkaniec województwa mazowieckiego przyjechał nad Jezioro Bialskie razem ze znajomym. Obaj wypoczywali nad wodą. Po pewnym czasie, po dłuższym przebywaniu na słońcu, 55-latek wskoczył do wody i zanurkował.

Kiedy dłuższy czas nie wypływał, na pomoc ruszył jego znajomy. Odnalazł kolegę i nieprzytomnego wyciągnął z wody. Pomimo trwającej blisko godzinę resuscytacji krążeniowo-oddechowej życia mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Wskoczył do jeziora, zanurkował i już nie wypłynął. Nie udało się uratować życia 55-latka (zdjęcia)

(fot. nadesłane Grzegorz – dziękujemy!)

14 komentarzy

 1. Ciekawe ile przed skokiem do wody browarów obalił ?

 2. Andrzej !Jak dasz im bon turystyczny,to tylko w góry!.Inaczej ci się cały elektorat wytopi.

  • Tylko nie w góry. Jak będą łazić po górach w czasie burzy, to może być jeszcze więcej ofiar.

 3. nie POznajesz to ,,lemingi”ze stolicy? to czyj elektorat ?

  • no nie mów, że duda przyjechał nad białkę się kąpać, a może sam jaśnie-tajnie nam panujący z nowogrodzkiej

   • Trzeba zadzwonić po Rafałka, może coś chociaż po nim zostanie nad jeziorem… coś z palet. Z paligłupem interes zrobi może mu parę eurówek odstąpi

 4. A to Andrzej jest z PISUUUUUUUUUU ?.Chyba prezydent niezależny !

 5. Miejscowość, w której leży jezioro nazywa się Białka, ale jezioro nazywa się Bielskie. Autor artykułu powinien przynajmniej to ogarnąć. Bardzo nieprofesjonalnie.

  • Szanowna Pani Jezioro Bielskie to jezioro w woj. wielkopolskim, w powiecie międzychodzkim, w gminie Międzychód, położone na południe od wsi Bielsko, leżące na terenie Pojezierza Poznańskiego. Także zanim Pani zwróci uwagę, warto sprawdzić napisany komentarz.

   • Szanowna Redakcjo faktycznie słownik w telefonie mi zmienił miało być jezioro Bialskie, nie Bielskie i zdecydowanie nie Białka. Proszę wpisać choćby w wyszukiwarkę czy Wikipedię Białka powiat parczew. W około jeziora stoją też tablica informacyjne o nazwie jeziora widać to także ba Google mapa i mapach papierowych. Więc nim kogoś zaczniecie strofowac radzę sprawdzić

 6. Redachtor naczelny

  @Justa na poważnie czy tylko tak????Jeśli jesteś mężatką to mi szkoda męża.

Z kraju