690 680 960

Wsiadł nietrzeźwy na rower i przyjechał do sklepu. Wpadł, bo nie miał maseczki

Dzielnicowy widząc 66-latka, którzy w sklepie nie miał maseczki, podjął wobec niego interwencję. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy, a do sklepu przyjechał rowerem mając sądowy zakaz kierowania tego typu pojazdami.

Przedwczoraj jeden z dzielnicowych zamojskiej komendy interweniował w sklepie na terenie gminy Zamość. Znajdujący się w środku mężczyzna nie miał zasłoniętych ust i nosa maseczką. Popełnione przez 66-latka z Zamościa wykroczenie – niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką, zakończyło się mandatowo.

W trakcie rozmowy funkcjonariusz wyczuł od mężczyzny alkohol. Wiedząc, że 66-latek do sklepu przyjechał rowerem postanowił sprawdzić stan jego trzeźwości. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny ponad 0,5 promila alkoholu. 66-latek poniesie więc odpowiedzialność również za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 66-latek siadając za kierownicę jednośladu złamał również sądowy zakaz prowadzenia tego typu pojazdów.

Za kierowanie rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Natomiast niestosowanie się do sądowych zakazów jest przestępstwem, za które można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. co to ma być za artykuł

  jakby miał maseczkę to by nie wpadł.

 2. 5 lat za kierowanie rowerem??
  a za działanie na szkodę Państwa przez totalną opozycję?

  • Których Państwa matole?
   Na Podlasiu radny z PiS ukradł znajomemu maszynę i ciągnik za pół miliona złotych.
   Nie dość, że ukradł, to jeszcze dał się złapać policji, totalnie naprany mefedronem (miał 8 gram przy sobie).
   Ile dostanie?
   I dlaczego sądzę, że szybciej awans niż wyrok?

   • Tak sądzisz, bo za dużo wybjurczej czytasz. Standardy o jakich piszesz przestały w 2015 obowiązywać. Czep się lepiej „Cieciej Osoby w Państwie”, która od kilku miesięcy za immunitetem się chowa. Albo niejakiego juszczyszyna, co to immunitetem również się zasłaniał, jak go przydybali gdy w zabudowanym znacznie prędkość przekroczył.

   • Wczoraj o tym słyszałem, ma tylko dozór policyjny, a ty, albo ja za pętko kiełbasy piszli byśmy siedzieć. Tak to Polska sprawiedliwa

 3. Ma za swoje.
  Nie dość że pijak, to jeszcze proepidemik.

 4. Kuba,ale znajomości były od zawsze ,ja mieszkam w takiej gminie,w powiecie zamojskim i u nas kto ma znajomości na policji,to może z drugim człowiekiem zrobić prawie wszystko.Tym doczesnym światem rządzą ludzie i jak nie masz znajomości,to będą cię szanować jedynie z litości,a z litości nikt nikogo nie szanuje,a świat jest taki, że największą satysfakcję daje to , że mamy władzę nad człowiekiem i możemy z nim zrobić co chcemy

 5. A może gdzieś wcześniej ubliżał temu dzielnicowemu,.A wiedział , że ma zakaz, trzeba było uważać

 6. Czy może być dożywotni zakaz jazdy rowerem? Może ktoś to wytłumaczy? Przecież na rower nie trzeba prawa jazdy i karty rowerowej kto skończył 18 lat

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce