Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wracał z imprezy, zdewastował ogrodzenie. 17-latek tłumaczył zachowanie wypitym alkoholem

17-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw odpowie za uszkodzenie mienia. Młodzieniec wracając z imprezy urodzinowej zniszczył panele ogrodzeniowe oraz elementy bramy wjazdowej na jednej z ulic. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na łączną kwotę prawie 2 tysiące złotych.

Krasnostawscy kryminalni ustalili i zatrzymali w miniony poniedziałek sprawcę uszkodzenia mienia, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Sikorskiego w Krasnymstawie. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw.

Młodzieniec wracając z imprezy urodzinowej kopał w ogrodzenia posesji powodując uszkodzenie paneli ogrodzeniowych oraz elementy bramy wjazdowej do jednej z posesji. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na łączną kwotę prawie 2000 złotych.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Krasnystaw)

6 komentarzy

 1. kto dal malaletniemu wódke nie powinien odpowiadac?

 2. Świetnie! To oprócz pokrycia szkód, dołożyć jeszcze karę za spożywanie alkoholu. I rodziców przeczołgać w różnych instytucjach, bo może sobie nie radzą i trzeba gnoja do ośrodka wysłać…

  • Gnój już jest prawie pełnoletni, odpowiada więc jak dorosły. Rodziców już w to nie mieszaj, niemądry iksie

   • Pewnie, za zachowanie 17-latka odpowiada on sam, i to pewnie od 12. roku życia. Rodziców w to nie mieszajmy…
    Typowy janusz (celowo małą literą).

 3. Zabrać 500+ i przekazać pokrzywdzonym.

 4. Młodego nie do więzienia tylko do kopania rowów albo do rwania szczyp jak taki mocny.

Z kraju