690 680 960

Wraca sytuacja z wiosny. PKP Intercity odwołuje kursowanie niektórych pociągów

Podobnie jak wiosną, z powodu mniejszego zapotrzebowania na podróże koleją, PKP Intercity zawiesza kursowanie niektórych składów. Wśród nich są połączenia do Lublina, czy też Zamościa.

Od najbliższego piątku, 6 listopada, sukcesywnie zaczną być odwoływane niektóre pociągi PKP Intercity. Przewoźnik podjął decyzję o zawieszeniu części połączeń ze względu na ograniczone zainteresowanie podróżami w czasie trwania epidemii.

W naszym regionie dotyczy to pociągów IC Jagiełło z Lublina do Krakowa i z Krakowa do Lublina oraz TLK Tuwim i TLK Inka z Lublina do Warszawy Zachodniej i z powrotem. Pociąg TLK Roztocze z Gliwic do Chełma i Zamościa od 9 listopada nie będzie kursowała grupa wagonów do Zamościa, tak samo pociąg ten nie wyruszy z Zamościa. Z kolei skład TLK Wetlina kursujący obecnie pomiędzy Lublinem a Poznaniem będzie miał skróconą trasę do Warszawy zachodniej.

– Trwająca epidemia i związane z tym kolejne ograniczenia wprowadzane w sferze publicznej przyczyniają się do mniejszego zapotrzebowania na podróże koleją. Obecnie średni spadek liczby rezerwacji na połączenia PKP Intercity wynosi 63% względem 2019 roku. W związku z tym przewoźnik wprowadza zmiany w siatce połączeń i dostosowuje liczbę kursujących pociągów do aktualnego zainteresowania. W odniesieniu do średniej dziennej liczby pociągów uruchamianych w obowiązującym rozkładzie jazdy, tymczasowo odwołanych zostaje około 5 proc. pociągów – wyjaśniają przedstawiciele przewoźnika.

Oprócz połączeń w naszym regionie, zawieszone zostanie również kursowanie niektórych pociągów relacji: Warszawa Wschodnia – Wrocław – Warszawa Wschodnia, Gliwice – Warszawa Wschodnia – Gliwice, Gdynia – Kraków, Warszawa Wschodnia – Kraków – Warszawa Wschodnia, Bielsko Biała – Warszawa Wschodnia – Bielsko Biała, Bielsko Biała – Gdynia – Bielsko Biała, Wrocław – Warszawa Wschodnia – Wrocław, Poznań – Warszawa Wschodnia, Gdynia – Warszawa Zachodnia – Gdynia, Warszawa Wschodnia – Berlin – Warszawa Wschodnia, Gdynia – Bydgoszcz, Wrocław – Katowice, Gdynia – Berlin – Gdynia, Przemyśl – Kraków – przemyśl, oraz Warszawa – Olsztyn – Warszawa. Do tego kilkanaście pociągów będzie kursowało na skróconej trasie.

Jak wskazuje PKP Intercity, kolejne decyzje dotyczące kształtu siatki połączeń będą podejmowane na podstawie stale prowadzonych analiz frekwencji w pociągach.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. jak to? płaskoziemce nie podróżujo?

  2. Kowidianie nie podróżują. PKP niech w końcu wyremontuje DMM Janowską Diamientową.

  3. Rozwalcie wszystko więcej ludzi rzuci się na linę z biedy niż przez ten wasz kałwid

  4. Najedz się Tłucznia

    Dzieciaki. Co wy wiecie o życiu… Zróbcie coś konstruktywnego, a nie pieprzycie trzy po trzy.

Kursy walut

  • USD 4.476zł -0.17%
  • GBP 5.4484zł 0.19%
  • EUR 4.6976zł 0.02%
  • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy