Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wpadła z papierosami bo zachowywała się zbyt nerwowo

Ukrainka wysiadając z pociągu swoim nerwowym zachowaniem zainteresowała funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Okazało się, że miała powód do niepokoju.

W sobotę o godzinie 7:20, funkcjonariusze Grupy Operacyjno Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, pełniąc służbę na dworcu Głównym PKP w Lublinie obserwowali otoczenie peronów. W pewnym momencie, gdy na dworzec wjechał pociąg osobowy z Chełma do Terespola strażnicy wśród wysiadających z niego pasażerów zauważyli nerwowo zachowującą się kobietę.

-Pasażerka na dodatek miała przy sobie podejrzanie wyglądający bagaż- wyjaśnia Piotr Stefaniuk ze Straży Ochrony Kolei. –Na widok funkcjonariuszy zaczęła się strasznie nerwowo zachowywać i pośpiesznie wsiadła do pociągu relacji Lublin – Bydgoszcz. Mundurowi postanowili sprawdzić czym owe zachowanie kobiety było spowodowane. Po wylegitymowaniu pasażerki okazało się, że jest to obywatelka Ukrainy. Po otworzeniu pokaźnych toreb, które taszczyła ze sobą, wyszło na jaw, że są one wypełnione papierosami.

Kobieta została przewieziona do Placówki Straży Granicznej w Lublinie, gdzie dokładnie sprawdzono jej bagaż. Po przeliczeniu ustalono że w środku było 1200 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. Wartość kontrabandy oszacowano na kwotę 13.079 złotych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Placówka SG w Lublinie.

(fot. SOK)
2013-09-07 19:29:12

Komentarze wyłączone

Z kraju