Wpadła na lotnisku ze złotymi monetami

Funkcjonariuszka Krajowej Administracji Skarbowej podczas lotniskowej kontroli ujawniła u jednej z podróżnych zabytkowe złote monety. Wartość kolekcji wyceniono na ok. 6 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło 9 listopada na terenie Portu Lotniczego Lublin. Funkcjonariuszka z Oddziału Celnego wytypowała do szczegółowej kontroli obywatelkę USA udającą się do Monachium.

Kobieta została zapamiętana jako osoba, która kilka dni wcześniej pytała funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej o przepisy dotyczące wywozu za granicę kolekcji zabytkowych numizmatów.

Podjęta decyzja okazała się przysłowiowym „trafieniem w dziesiątkę”. Pasażerkę poddano rewizji osobistej oraz prześwietlono jej bagaż urządzeniem RTG.

W wyniku przeprowadzonej kontroli ujawniono w walizce 5 zabytkowych, złotych monet: 10 dolarów amerykańskich z 1881 r., 1 suweren brytyjski z 1908 r., 10 koron austriackich z 1912 r., 5 rubli rosyjskich z 1900 r. oraz 10 rubli rosyjskich z 1911r. Łączna wartość kolekcjonerska monet szacowana jest wstępnie na około 6 tys. zł.

Wobec podejrzanej wszczęto postępowanie karne skarbowe, które prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. tys. zł.

20171113 monety1

20171113 monety2

2017-11-13 13:46:17
(fot. KAS)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Proszę o zdjęcie tego artykułu, ośmiesza on KAS.

 2. Tez mi afera :))))) normalnie przemyt ciezkich narkotykow i tira fajek hehehehehe. Obywatelka USA przewozila sobie pare monet za pewne jej wlasnosc ktora tanio nabyla. Bez sensu czepianie sie SG !!! Wartość 6 tys pln. to w stanach zarobi to w ciagu 2 tyg.

 3. jak nam przekazano

  mysla ze poprawi ich wizerunek w uuUni

 4. I guzik jej zrobią. Wielkie mi zabytki. Jakby były miedziane, to by się nimi nikt nie zainteresował. Złoto inwestycyjne. Nawet średni prawnik ją wybroni. Zapłaci 500 zł mandatu i monety oddadzą. Wielka mi afera. Za to nigdy już nie odwiedzi Polski i innym będzie odradzać. Pieniędzy już tu nie wyda. Dla kogoś z wolnego świata jest niezrozumiałe, że nie może dysponować swoją własnością. Socjalizm wiecznie żywy. Czy te monety były kradzione, że tak się podniecacie?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja