Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wpadł podczas kontroli trzeźwości. Był po alkoholu, nie miał uprawnień (zdjęcia)

Policjanci z ryckiej drogówki przeprowadzili lokalne działania, których celem była eliminacja nietrzeźwych kierujących z ruchu. Przebadano ponad 270 osób. Nie wszyscy byli trzeźwi.

Policjanci z ryckiej drogówki przeprowadzili lokalne działania polegających na przebadaniu jak największej ilości kierujących na trzeźwość. Celem akcji była eliminacja z ruchu kierujących pod działaniem alkoholu. Policjanci sprawdzili trzeźwość u ponad 270 osób.

– Nie wszyscy kierujący jechali trzeźwi. Podczas jednej z kontroli kierujący osobowym volkswagenem był pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu 40-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego było 0,24 mg/l alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierujący nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem – relacjonuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

W świetle nowych przepisów kary za „jazdę na podwójnym gazie” to kara pozbawienia wolności do 3 lat, a także długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, kara pieniężna od 5 tysięcy złotych do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Widzisz nietrzeźwego kierowcę? Reaguj!

Nietrzeźwy lub będący pod wpływem środków odurzających kierowca czy rowerzysta na drodze to nie tylko zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy takim kierowcom prowadzić pojazd i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany lub pod wpływem narkotyków, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, natychmiast poinformujmy o tym Policję. Alkohol czy środki odurzające obniżają koncentrację, spowalniają reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Wpadł podczas kontroli trzeźwości. Był po alkoholu, nie miał uprawnień (zdjęcia)

fot. Policja Ryki

2 komentarze

  1. Czy już dzwonił do Andrzeja.

  2. A jak tam pan oficer przepraszam kordynator z grupy SPED CO 10 kwietnia 2022 w Gorzowie miał dzwona służbowym BMW PODOBNO służby badają sprawę skąd policjant miał kluczyki I czy był na służbie DEMOKRACJA I RÓWNOŚĆ PRAWA HAHAH a pan oficer wydmuchał ponad 2 promila i nie był pijany tylko nietrzeźwy hahaha 🤔
    DOBRZE ZAMIECIONE POD DYWAN

Dodaj komentarz