Wólka Okopska: Pieszy bez odblsków potrącony przez volvo

Wczoraj wieczorem w Wólce Okopskiej doszło do potrącenia pieszego. Nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem około godziny 22 w Wólce Okopskiej gm. Dorohusk. Kierowca auta marki Volvo potrącił idącego środkiem jezdni mężczyznę. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, które przewiozło nieprzytomnego pieszego do szpitala.

Kierowca pojazdu był trzeźwy. Trwa ustala okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

2014-11-13 12:11:24
(fot. Policja Chełm)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. I bardzo świetnie. Teraz kierowca powinien pozwać jełopa z powództwa cywilnego o wyrządzone szkody i naprawę samochodu.

 2. Pewnie kierowca volvo jechał marginesem a za to jest mandacik plus potrącenie i będzie miał karę za jazdę poboczem! Pieszy się poruszał po terenie zabudowanym więc przepisy nie nakazują wtedy noszenie odblasku!

  • jeżeli nie ma chodnika to ma nosić odblask

  • Przepraszam, ale napisano jasno: szedł środkiem drogi. Uszkodzenia pojazdu też na to wskazują. Pewnie trzeźwy też był umiarkowanie, bo inaczej środkiem by nie szedł…

 3. Noszenie elementów odblaskowych jest obowiązkowe po za terenem zabudowanym w ustawie nie ma wzmianki odnośnie chodnika.

 4. w przepisach jest luka, która mówi, że pieszy ma mieć odblask na terenie niezabudowanym i nieoświetlonym, co jest totalną bzdurą, bo są miejscowości, gdzie nie ma chodnika i oświetlenia i jest to teren zabudowany i co?
  pieszy mysli, że jak jest ciemno i on jest ubrany na ciemno to go widać? g**no prawda. kierowca nie jest robotem z wbudowanym w oczy noktowizorem, żeby pieszego widzieć i to piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo i nosić odblaski! od tego zależy Wasze życie!!

 5. Sensacyjny tytuł niczym z o2. Pieszy owszem bez odblasku ale w terenie zabudowanym, środkiem jezdni, ale kierowca 50 pewnie też nie jechał…

 6. Pozdrawiam serdecznie tych wszystkich komentujących, którzy uważają że w terenie zabudowanym pieszy może łazić sobie jak chce po całej szerokości jezdni. To, że polski ustawodawca to idiota i wypuścił kolejny bubel prawny, nieprzystający do polskich realiów, nie zmieni faktu, że, tak jak napisała czarna91, oświetlenie i chodnik to w niektórych miejscowościach prawie kosmiczny luksus i kierujący pojazdem przejeżdżający przez tę czy inną wieś ryzykuje jak saper na polu minowym. Rozumiem, że niewyobrażalny koszt kamizelki odblaskowej (4,99 zł w Juli) lub chociażby opaski odblaskowej (około 1 – 2 zł) usprawiedliwia ryzykowanie własnego życia?

  • Miejsce w którym był wypadek jest poza terenem zabudowanym

  • To nie o to chodzi, czy jest to teren zabudowany czy nie, ma odblask czy nie i czy idzie środkiem jezdni czy nie. Chodzi o to, że każdy ma prawo ryzykować własnym życiem ale nie ma prawa narażać życia innych. Kierowcy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, jakiekolwiek zakazy czy nakazy by nie były, piesi także tyle tylko, że pieszy nikogo swoją głupotą nie zabije a kierowca tak. Najwięcej ludzi w Polsce ginie na przejściach dla pieszych i to tylko świadczy o poziomie polskich kierowców.

 7. tą drogą nikt nie jeździ mniej niż 100 km/h. wina jest tak samo po stronie pieszego jak i kierowcy. ciekawe czy pieszy był trzeźwy…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021