Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Województwo Lubelskie z nagrodą za najlepsze stoisko na targach w Kielcach

W Kielcach odbywają się Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „ AGROTRAVEL 2015”. Nasze województwo zdobyło trzecie miejsce w konkursie na najlepsze stoisko.

Już po raz kolejny Województwo Lubelskie wzięło udział w Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „ AGROTRAVEL 2015” w Kielcach. Targi które odbywają się od piątku skupiają ludzi najbardziej zaangażowanych w agroturystykę i turystykę wiejską oraz promują przedsiębiorczość na terenach wiejskich. – Dorobek kulturowy, naszych przodków jest na tyle bogaty, że możemy chwalić się dzisiaj rozlicznym dziedzictwem wsi, tradycją, obyczajami, całą gamą spożywczych, kulturalnych i rękodzielniczych produktów, które składają się na niezwykle ciekawą ofertę dla potencjalnych konsumentów- wyjaśnia Andrzej Kloc z Departamentu Koordynacji Projektów Europejskich lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego. Targi kieleckie to doskonała okazja do promocji i sprzedaży wiejskich specjałów, a także okazja do spotkań, konferencji, szkoleń i warsztatów dotyczących między innymi rozwoju usług turystyki wiejskiej.

Na targach zaprezentowały się następujące Lokalne Grupy Działania z naszego regionu: „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”, „Roztocze Tomaszowskie”, „Ziemi Kraśnickiej”, „Razem ku Lepszej Przyszłości”, „Owocowy Szlak”, „Zielony Pierścień”, „Poleska dolina Bugu” oraz „Bialskopodlaska” Lokalna Grupa Działania. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz gotowania wykonany przez przedstawicieli restauracji Koncertowa, która również promowała lubelskiego cebularza oraz pokaz i degustacja wyrobów z czekolady reprezentowany przez Cukiernię Staropolską Pana Tomasza Machonia.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się wirtualne spacery po Województwie Lubelskim np. wycieczka po parku czy muzeum dzięki panoramom 360. Podczas targów prezentowano również informacje o tematyce turystycznej i agroturystycznej Lubelszczyzny. Nie brakowało także atrakcyjnych konkursów z nagrodami. Dla smakoszy istniała możliwość spróbowania produktów z dziczyzny, potraw ekologicznych, regionalnych produktów oraz naturalnych soków. Dodatkowe atrakcje stanowił występ kapeli ludowej „Suchynianki”.

Województwo lubelskie jako jedyne w Polsce wyświetlało panoramy 360 przedstawiające walory turystyczne przy wykorzystaniu okularów rozszerzonej rzeczywistości Oculus Rift. Technologia pozwoliła uczestnikom przenosić się bezpośrednio z Hali Targów w wybrane miejsce w naszym województwie. Na stoisku znajdowała się również fotobudka w której można było zrobić sobie zdjęcie z wybraną panoramą w tle oraz odebrać pamiątkę w postaci zdjęcia. Tragi potrwają do niedzieli.

(fot. lublin112)
2015-04-11 14:11:30

Jeden komentarz

  1. ASUS RoG… Za mocny sprzęt na prezentacje…

Wiadomości z info112