Wojewoda lubelski wydał rozporządzenie w sprawie pojawienia się ognisk ptasiej grypy

Wojewoda lubelski Lech Sprawka uczestniczył w spotkaniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. pojawienia się w ognisk ptasiej grypy na terenie powiatów lubartowskiego, łęczyńskiego i parczewskiego. Zostało wydane rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków.

18 komentarzy

  1. i Pablo zapomniałeś dodać jeszcze, że robimy szkodę rolnikom importując być może zakażone zborze i kukurydzę za wschodniej granicy.

  2. Ja bym badal pasze ktorymi karmi sie zwierzeta hodowlane. Swoje za uszami maja tez zapewne weterynarze.

    • @Alek Dokładnie. Nikt tego nie kontroluje. Co do antybiotyków to @abc ma rację są stosowane przeciwko bakteriom jednak to osłabia układ immunologiczny, który jest bardziej podatny na wirusy.
      Niby u nas antybiotyki dla drobiu mają być podawane w celach medycznych… I teraz należałoby przeprowadzić kontrolę weterynarzy… I pewnie w większości ferm jest zalecenie jakiegoś weterynarka aby podawać antybiotyki. Pytanie:Kto kontroluje takich weterynarzy? To jest szemrane państwo… przyzwala się na patologię bo boją się utrarty elektoratu wyborczego. A zachód się cieszy. Niedługo przy takiej polityce staniemy się państwem konsumenckim. Będziemy zasilać portfele zachodu. W tej chwili polityka dąży do ubezwłasnowolnienia zwykłego Kowalsiego, rolnika itd. zakaz uboju przez rolnika… chore. Tysiące lat nasi dziadowie radzili sobie bez tych bzdurnych szkoleń. Organizacje prozwierzęce…. to tylko zasłona dymna dla lobbystów. Kto umie logicznie wyciągać wnioski to wie o czym piszę…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Dziecka w Gorajcu: Będą animacje, warsztaty, dmuchańce i pokazy
Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa