Uszkodził drzwi mercedesa, nagrała go kamera monitoringu. Policjanci poszukują tego mężczyzny (wideo)

Policjanci z Łukowa poszukują mężczyzny, którego zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego. Jest on podejrzewany o umyślne uszkodzenie drzwi w zaparkowanym samochodzie marki Mercedes.

Łukowscy policjanci prowadzą postępowanie, w sprawie umyślnego uszkodzenia drzwi samochodu marki Mercedes, do którego doszło w rejonie ul. 11-Listopada w Łukowie.

Mundurowi przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że drzwi zaparkowanego samochodu zostały „zarysowane” przez nieznanego sprawcę. Funkcjonariusze stwierdzili, że na lewych przednich drzwiach pojazdu widoczna jest rysa na powłoce lakierniczej o długości kilkudziesięciu centymetrów.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu. Na zabezpieczonym przez policjantów filmie widoczny jest mężczyzna podchodzący do zaparkowanego mercedesa, który po chwili nieustalonym przedmiotem, umyślnie uszkodził drzwi auta.

Zobacz wideo

Osoby, które rozpoznają tego mężczyznę lub posiadają informacje o zdarzeniu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łukowie tel. 25 797 62 10, 25 797 62 84, lub 25 797 62 61, ewentualnie z najbliższą jednostką Policji.

(fot. wideo Policja Łuków)

Zobacz również

53 komentarze

 1. poszukałem tego miejsca w street view. chodnik odgrodzony barierkami. jedyna opcja wjazdu to jazda chodnikiem z innej ulicy lub wjazd przez przejście dla pieszych między barierkami.
  oby kierowca został ukarany bardziej, niż tylko rysą na karoserii. na 15-letnim trupie składanym z trzech nie jest to zbyt dotkliwe. może jest jeszcze szansa, że nauczy się jeździć i szanować innych tak, jak chciałby by szanowano jego własność

  • Otóż to, może czas już pogonić samochody z chodników bo za bardzo się zadomowiły i kierowcy zapominają jakie jest przeznaczenie chodnika. Przypomnę CHODNIK NIE JEST MIEJSCEM PRZEZNACZONYM DO PARKOWANIA SAMOCHODU

   • Poczytaj kodeks ruchu drogowego uważnie!

    • To ty poczytaj. Nie można parkować na chodniku jeżeli jest tam umieszczona jakaś przeszkoda czy bariera wzdłuż jezdni. Na chodniku można parkować jak najbliżej krawędzi jezdni i równolegle do niej.

     • No tak, Tylko że samochód stoi za barierą, a tego akurat się nie zabrania.

     • Jeżeli jest chodnik to parkować cały pojazd można tyko „przy krawędzi jezdni całego samochodu”. Nie można parkować za barierkami na chodniku. Nie ważne czy 2 cm czy 2 metry od barierek. Chodnik to nie parking.

     • Czerwony pojazd też jest nieprawidłowo zaparkowany. Dodatkowo „niszczy zieleń.”

  • Bronisz przestępcy? Może masz coś wspólnego z tą dewastacja?

   • Nieprawidłowe parkowanie to jeszcze nie przestępstwo, a wykroczenie. Nikt tu kierowcy nie nazywa przestępcą.

  • a co??? przeszkadzało w przejściu temu facetowi??? chodnik szeroki…a miejsc parkingowych brak

   • toalet też brakuje

    Czy brak miejsc parkingowych upoważnia kierowcę do jeżdżenia po chodniku?
    Dziwne tłumaczenie…
    Publicznych toalet też brakuje.
    Czyli każdy może ci nasrać na wycieraczkę?

    • jestem w robocie

     a czy zastawienie chodnika upoważnia do niszczenia samochodu?????co za tępe myślenie, takie typowe, polskie

     • nie zezłomował samochodu, tylko zadrapał. tak, żeby tępy buc nauczył się parkować

     • toalet też brakuje

      Chyba nieiwiele zrozumiałeś pisząc taki komentarz.
      Powyżej nie ma aprobaty na niszczenie samochodu tylko reakcja na aprobatę do jazdy po chodniku.
      I to jest właśnie tępe myślenie bo „chodnik szeroki… a miejsc parkingowych brak”.

   • Hahahha 100/100

  • Tez mi się rzuciło w oczy, ze wszędzie barierki i musiał przejechać przez chodnik za co powinien być ukarany. Jednak nie w sposób taki jak na filmie. On autem nikomu krzywdy nie zrobił a gość z pełna premedytacja porysował czyjąś własność i tez powinien być za to rozliczony.

   • A czy każdy może sam wymierza karę. Mam nadzieję że tego Ch… złapią i dostanie kare plus za naprawe. Od tego jest straż miejska ew. Policja.

 2. Ten pojazd nie jest zaparkowany tylko porzucony. Nikt normalny nie parkuje na PDP.

  • Dobrze Ty się dziecko czujesz? Ile Ty masz latek, masz w ogóle prawo jazdy? Pewnie ze wsi jesteś i w swoim kartoflisku parkujesz i nie wiesz jak czasami ciężko w mieście zaparkować!! Pojazd wg naszego głupiego prawa o ruchu drogowym, jest prawidłowo zaparkowany! A może go tam helikopterem przywlekli? i co?

   • Nie jest prawidłowo zaparkowany.

    • Nie jest? To M. znajdź mi na to paragraf…

     • Art. 47. o ruchu drog.
      Zatrzymanie pojazdu samochodowego na chodniku
      1.
      Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:
      1)
      na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
      2)
      szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
      3)
      pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.
      2.
      Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru, roweru lub wózka rowerowego. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.

     • Dodatkowo jakbyś nie wiedział nie można parkować w odległości mniejszej niż 10m przed i za przejściem dla pieszych.

     • 3 dodatkowo znak b36 zabrania zatrzymywania się i postoju po stronie drogi na której jest umieszczony. Znak dotyczy zarówno jezdni jak i pobocza czy chodnika. Jeżeli postój jest dopuszczony na poboczu za ty znakiem Musi być tabliczka że nie dotyczy pobocza / chodnika etc.

     • oprócz powyższych paragrafów, znajdą się jeszcze 2 – że nie można jeździć chodnikiem i wjeżdżać na chodnik przez przejście dla pieszych

     • Nawet jeżeli w myśl przepisów ogólnych parkowanie byłoby prawidłowe (a tutaj z kilku powodów takie nie mogło być), to na tej drodze obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Ten zakaz dotyczy także chodnika.

 3. jestem w robocie

  Z pozoru sympatyczny starszy pan na spacerze a tak naprawdę to stary, zawistny , sfrustrowany typ. Nawet jak kierowca zaparkował nieprawidłowo to samochód nie utrudniał przejścia chodnikiem a po drugie od karania jest policja

 4. A ciekawe co policja zrobiła, żeby burak nie parkował w taki chamski sposób

 5. Ewidentnie widać Obrońca Sądów i konstytucji

 6. a moze sie zepsul i tam zaparkowal !!!

  • Heh, zepsuł się podczas jazdy chodnikiem 😀
   Jak się psuje auto, to się zatrzymuje w miejscu dozwolonym, lub wzywa lawetę.

 7. Już widzę jacy to sami praworzadni tu wypisują. Tacy co to nigdy nic złego nie zrobili, zawsze przechodzą na przejściu, nigdy nie przekroczyli prędkości, nie oklamali, itd. Już jak ci bucu jeden z drugim przeszkadza źle zapakowany pojazd, to zadzwoń na policję, a nie niszcz. Nauczyciel się znalazł.

  • jak coś zrobię źle, liczę się z krytyką – tak samo jak ja krytykuję innych. z twoich wypowiedzi wynika, że nikomu nie zwracasz uwagi, bo jesteś pi.zduś i tobie też nikt ma się nie wpieprzać. to z tobą jest problem, nie z Nami. nie chcesz się komunikować, wytnij sobie język, obetnij uszy, a przede wszystkim odłącz światłowód!

 8. Chama zabolał MERCEDES to się zemścil… : ) Niech żyje polska zazdrość…

  • no faktycznie, ale świetne auto! 15-letni MERCEDES klasy średniej! połowa aut jakie mijasz na ulicy ma większą wartość – dosłownie co drugie auto jest lepsze 🙂

 9. mnie tez denerwuja tacy kierowcy ale bez przesady, nie niszcz komus bo co gdyby tobie to zrobiono gdy zle parkujesz? tez bys uwazal ze to jest ok?

  • ktoś mnie napadnie – mogę się bronić. gdy napad nie nastąpi, mój cios będzie zakwalifikowany jako napaść. przyczyna – skutek.
   gdyby koleś zaparkował poprawnie, to by mu nikt auta nie zarysował. zobaczcie sobie na serio to miejsce w google street view. skrzyżowanie dwóch chodników z dwoma przejściami dla pieszych, dodatkowo odgrodzone barierami od jezdni, właśnie po to by tam nie stawać. to jest różnica wjechać dwoma kołami na chodnik, a dwoma na jezdni, oraz ostentacyjnie postawić samochód na samym środku miejsca wyłączonego z ruchu… tylko skończony buc tego nie zrozumie

 10. od kiedy burak w mercedesie moze poruszac sie chodnikiem bo niby co teleportowal sie.gdzie mandacik dla wieśniura… tez jest czego zazdorścic rdzewiucha malo lepszego od japonskiego g.wn.

 11. Stary, a pusty jak bęben Rolling Stonsów!

 12. współwina

 13. Okropny człowiek i okropni broniący go komentujący. Żenada. Sam pewnie nawet roweru nie ma i nie wiedział jak sobie z tym poradzić.

 14. Tak jest samochody won z chodników. Piesi won z jezdni. Każdego pieszego który nie przechodzi po przejściu dla pieszych należy zarysować.
  Dziki kraj

 15. straszne jest to, jak wiele osób broni wandala!!!!

  • Nie widzę nigdzie obrony wandala niszczącego auto.
   Jest wyłącznie krytyka buraka, który zaparkował w miejscu do tego nieprzeznaczonym. A artykuł milczy o tym, czy kierowca dostał mandat.

   • No ale przez taki zmasowany atak na tego ,,buraka” odwracamy uwagę od problemu i wandal jest jakby w tle. Zupełnie bez winy.

 16. Nie pochwalam dziadka – wandalizm tego typu nie jest sposobem na walkę z patologią nieprawidłowego parkowania, ale film jasno pokazuje, że kierowca nie jest w tym wypadku tylko poszkodowanym. Wyraźnie przyczynił się swoim postępkiem do działań odwetowych frustrata. Na przyszłość dziadku zaopatrz się w stosowne naklejki z męskim przyrodzeniem – uprzykrzą życie kierowcy, a nie podpadną pod paragraf 🙂

  • Pabloo(oryginał)

   Zwracanie uwagi to nie obrzucanie błotem, Ani jeden, ani drugi nie zasługuje na pochwałę. W konfrontacji finansowej, chyba lepiej na tym wyjdzie posiadacz(bo niekoniecznie właściciel) meśka..
   Za wykroczenie dostanie mandat, a za wandalizm i niszczenie mienia jest już wyrok. (poprawcie bo mogę się mylić)

 17. To na tej wsi też brakuje miejsc że porzucają te trupy gdzie popadnie? Może jeden z drugim pomyśli następnym razem zanim swoją puszkę porzuci byle gdzie tarasując przejście łamiąc przepisy i ogólne zasady…postaw chałupę na wsi będziesz pod samymi drzwiami parkował …jak dawniej zanim jeden z drugim się „miastowy stal….” Uszkodzenie auta nie jest dobra droga….lepiej jakoś inaczej wpłynąć na kierujących….

 18. Ale szczur!! , jak bym był świadkiem takiego zajścia od razu komisariat , tylko szczury i tchórze tak postępują .

  • Być może to jakiś były mundurowy, ZBOWiD itd. kiedyś coś znaczył a teraz złośliwy frustrat, gdy wychodzi z domu pewnie ktoś tam oddycha z ulgą.

 19. Dobrze zrobił. Bezczelnosc kierowców powiększa się, niech się boją trochę

 20. Dlaczego operator monitoringu nie interweniował w momencie jazdy samochodem po chodniku? Odpowiednio szybka reakcja i „pouczenie mandatem” kierującego zatrzymałoby dalszą eskalację.

 21. David Schaffhausen

  Prawidlowo, kierowce powinni jeszcze powiesic za jaja na placu miejskim! U nas w Szwajcarii to po pierwsze nie przyszlo by to ludziom do glowy, bo sie szanuje innych użytkowników miasta, po drugie samochód bylby w przeciągu minut zholowany. Robicie sami sobie z Polski chlew jak w jakiejs Moskwie i macie się za lepszych, że wy to nie ruskie tylko pany, ale my z daleka widzimy, że to jeden dziki syf! Trudno, nawybieraliśta sobie rządy komunistów z mentalnością konserwatywnych prostaków to teraz bedziecie cierpieć jak czarni w Zimbabwe, pogonili inteligencje i teraz gó**no do gara i pieniędzmi du*ę podcierają bo bez wartosci! Warcholstwo!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7586zł 0.08%
  • GBP 5.0221zł 0.24%
  • EUR 4.4742zł 0.07%
  • CHF 4.1353zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach