Wojewoda lubelski wydał decyzję o zawieszeniu działalności placówek dla seniorów

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wydał wczoraj decyzję o zawieszeniu działalności placówek dla seniorów, placówek wsparcia dziennego oraz Klubach Integracji Społecznej i Centrach Integracji Społecznej. Ma to związek z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka polecił wójtom, burmistrzom, prezydentom miast, organizacjom pozarządowym oraz innym podmiotom, czasowe zawieszenie zajęć, w terminie od dnia 19 października 2020 r. do dnia 30 października 2020 r., w utworzonych i prowadzonych Centrach Integracji Społecznej oraz Klubach Integracji Społecznej.

W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, Lech Sprawka polecił wójtom, burmistrzom, prezydentom miast i zarządom powiatów województwa lubelskiego – objętych obostrzeniami strefy czerwonej – czasowe zawieszenie działalności, w terminie od dnia 19 października 2020 r. do dnia 30 października 2020 r., w nadzorowanych lub podległych placówkach wsparcia dziennego, dziennych domach „Senior+”, klubach „Senior+”, ośrodkach wsparcia oraz innych placówkach wsparcia dziennego przeznaczonych dla osób powyżej 60 roku życia, środowiskowych domach samopomocy oraz warsztatach terapii zajęciowej.

Oprócz tego wojewoda zalecił wójtom, burmistrzom, prezydentom miast i zarządom powiatów województwa lubelskiego – objętych obostrzeniami strefy żółtej – czasowe zawieszenie działalności, w terminie od dnia 19 października 2020 r. do dnia 30 października 2020 r., w nadzorowanych lub podległych dziennych domach „Senior+”, klubach „Senior+”, ośrodkach wsparcia oraz innych placówkach wsparcia dziennego przeznaczonych dla osób powyżej 60 roku życia.

Wszystkie te działania mają związek ze zwiększającą się ilością zachorowań na COVID-19.

(fot. Katarzyna Link/LUW)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. SZKOŁY ZAMKNIJ TEZ. !!!!

 2. Hahahahaha Taki ich przestraszyli że nie muszą zamykać bo i tak nie pójdą. Najlepsze jest to że robią to pod pretekstem ich dobra. Zamiast cieszyć się życiem jakie im zostało to zamknijmy ich w domach. Niech siedzą w domach sami aż do śmierci bo zdrowy wnuczek może ich zarazić. Jeszcze wpędzić trzeba wnuczka w poczucie winy bo to pewnie przez to że nie bawił się w maseczce. Oczywiście wszyscy rozumiemy że ludzie w wieku 95 lat mają jeszcze wszystko przed sobą i zostało im kolejne 95 lat życia i tylko ten wirus to przerwał. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowego rozsądku.

  • Właśnie teściowa wędrująca na spotkania w domu seniora zarabiał siebie mnie i mojego męża, który walczył o życie. Wszyscy byliśmy w szpitalu. Nie pisz człowieku głupot.

  • Ciekawe kiedy i ty zachorujesz przygłupie i znajdziesz się w szpitalu? (Oczywiście nikomu tego nie życzę) ale ty żyjesz w jakimś matrixie.

   • Może wszyscy żyjemy tylko niektórym się to w głowie nie mieści. Jeżeli jest wirus to wszyscy zachorujemy i nie ma takiej opcji żeby było inaczej. Rozumiesz ? Jedyne co pozostało to dbać o odporność żeby jak najlżej to przejść. Obostrzenia są po to żeby wszyscy nie zachorowali na raz i miło to sen na wiosnę bo teraz to już większość to przeszło. Jeżeli ktoś miał covid nawet bezobjawowy to będzie miał przeciwciała które wyjdą w teście mimo iż jest już zdrowy. Oczywiście tego w telewizorni nie usłyszysz. Twoje przygłupie życzenia to zostaw dla swojej rodziny i znajomych. Każdy patol na pozdrowienie będzie odpłaca komuś złorzeczeniem i wyklinaniem. Dałeś temu przykład. Dalej życzę ci zdrowia tylko tym razem psychicznego.

  • Nikt się nei przestraszył, wypowiadał się psycholog – seniorzy wolą ryzykować śmiercią z koronawirusa niż zostać sami. Biedni ludzie, a sku*syny ich zamykają „dla ich dobra”. Kolejne ofiary plandemii, ale przecież ważne że kasę zarobili niekórzy.

 3. mysle,ze gdyby kazdy zostal w domu od dzis do wyborow w USA to w przypadku,kiedy wygra Biden na wykresie nowych zakazen bedzie gwaltowny przyrost zakazonych.stawialbym na 20tys 5 listopada.pisalem pare dni temu ze w kolejnych dniach bedzie wzrost zakazen-sprawdza sie .jesli jednak wygra Trump liczba zakazen w listopadzie bedzie malec i Morawiecki oglosi ze to dzieki ostatnim obostrzeniom,ktore zostane troche poluzowane…np cala PL w zoltej strefie do grudnia.moze pojsc jakas propaganda sukcesu ale ja bym sie wtedy zbytnio nie cieszyl i nie wpadal w szal zakupow bo twardy brexit moze sprawic ponowne calkowite zamkniecie gospodarki,potezna zwale na GPW i utrate pracy dla wielu osob.moze sie myle ale co jesli nie?radze teraz oszczedzac i nie wydawac kasy na glupoty .duze banki maja nadwyzki gotowki i tylko czekaja na szturm tych,ktorym zbraknie na chleb.

  • Kredyciki będą brali a za jakiś czas mieszkania opuszczali. Pozdrawiam tych co uważają że mieszkania będą drożeć 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”