Wojewoda lubelski i marszałek województwa na kwarantannie

Po sobotnim kontakcie z Przemysławem Czarnkiem, na kwarantannę trafili marszałek województwa oraz wojewoda lubelski. Przez najbliższe 10 dni obaj będą prowadzili pracę zdalną.

– W związku z potwierdzeniem badaniami laboratoryjnymi zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u posła na Sejm RP Pana Przemysława Czarnka, wojewoda lubelski Pan Lech Sprawka, który miał z nim bezpośredni kontakt w sobotę 3 października 2020 r, został objęty kwarantanną na okres 10 dni – poinformowała w poniedziałek po południu Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego

Lech Sprawka będzie wykonywał swoje obowiązki w oparciu o pracę zdalną, natomiast na czas trwania kwarantanny, w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie będzie go zastępował wicewojewoda lubelski Pan Robert Gmitruczuk.

– Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie jest dobrze przygotowany do dalszego, sprawnego funkcjonowania. Na bieżąco zapadają też decyzje i ustalenia służące usprawnieniu zadań związanych z szeroko pojętym systemem opieki nad pacjentami z COVID-19 w województwie lubelskim – wyjaśnia Agnieszka Strzępka.

Oprócz wojewody lubelskiego na kwarantannę trafił też Jarosława Stawiarski, marszałek województwa. Jest to pokłosie sobotniego spotkania z posłem Przemysławem Czarnkiem, który w poniedziałek rano poinformował, że jest zakażony kornawirusem.

W związku z całą sytuacją zaprzysiężenie nowego rządu zostanie najprawdopodobniej przełożone na inny termin. Przemysław Czarnek miał odebrać dzisiaj nominację na ministra edukacji i nauki. W związku z całą sytuacją na kwarantannę trafili: wicepremier Jacek Sasin, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, minister edukacji Dariusz Piontkowski oraz minister klimatu Jacek Ozdoba.

– W związku z chorobą Przemysława Czarnka prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. Osoby, które miały bliski kontakt z zarażonym będą realizowały obowiązki wynikające z przepisów. Z tego powodu premier Morawiecki zwrócił się do Prezydenta Andrzeja Dudy o zmianę terminu zaprzysiężenia – poinformował rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

24 komentarze

 1. Jak ktoś chętny na koronę to jazda bez maski na 2 noce bez kultury!

 2. Wola boża. Miejmy nadzieję, dożywotniej. Oby tak max 2 tygodnie.

 3. Dobrze mu tak. Jemu też postawimy pomnik tak samo zasłużony dla Lublina jak kaczor.

 4. „Nie bójcie się COVID-u. Nie pozwólcie, by zdominował wasze życie”

 5. co za bzdura,że na kwarantannie? a w Kocku w Kosciele na mszy to kto? sobowtór????

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej