Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wojewoda lubelski i marszałek województwa na kwarantannie

Po sobotnim kontakcie z Przemysławem Czarnkiem, na kwarantannę trafili marszałek województwa oraz wojewoda lubelski. Przez najbliższe 10 dni obaj będą prowadzili pracę zdalną.

– W związku z potwierdzeniem badaniami laboratoryjnymi zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u posła na Sejm RP Pana Przemysława Czarnka, wojewoda lubelski Pan Lech Sprawka, który miał z nim bezpośredni kontakt w sobotę 3 października 2020 r, został objęty kwarantanną na okres 10 dni – poinformowała w poniedziałek po południu Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego

Lech Sprawka będzie wykonywał swoje obowiązki w oparciu o pracę zdalną, natomiast na czas trwania kwarantanny, w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie będzie go zastępował wicewojewoda lubelski Pan Robert Gmitruczuk.

– Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie jest dobrze przygotowany do dalszego, sprawnego funkcjonowania. Na bieżąco zapadają też decyzje i ustalenia służące usprawnieniu zadań związanych z szeroko pojętym systemem opieki nad pacjentami z COVID-19 w województwie lubelskim – wyjaśnia Agnieszka Strzępka.

Oprócz wojewody lubelskiego na kwarantannę trafił też Jarosława Stawiarski, marszałek województwa. Jest to pokłosie sobotniego spotkania z posłem Przemysławem Czarnkiem, który w poniedziałek rano poinformował, że jest zakażony kornawirusem.

W związku z całą sytuacją zaprzysiężenie nowego rządu zostanie najprawdopodobniej przełożone na inny termin. Przemysław Czarnek miał odebrać dzisiaj nominację na ministra edukacji i nauki. W związku z całą sytuacją na kwarantannę trafili: wicepremier Jacek Sasin, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, minister edukacji Dariusz Piontkowski oraz minister klimatu Jacek Ozdoba.

– W związku z chorobą Przemysława Czarnka prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. Osoby, które miały bliski kontakt z zarażonym będą realizowały obowiązki wynikające z przepisów. Z tego powodu premier Morawiecki zwrócił się do Prezydenta Andrzeja Dudy o zmianę terminu zaprzysiężenia – poinformował rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

(fot. lublin112.pl)

24 komentarze

  1. Jak ktoś chętny na koronę to jazda bez maski na 2 noce bez kultury!

  2. Wola boża. Miejmy nadzieję, dożywotniej. Oby tak max 2 tygodnie.

  3. Dobrze mu tak. Jemu też postawimy pomnik tak samo zasłużony dla Lublina jak kaczor.

  4. „Nie bójcie się COVID-u. Nie pozwólcie, by zdominował wasze życie”

  5. co za bzdura,że na kwarantannie? a w Kocku w Kosciele na mszy to kto? sobowtór????

Z kraju