Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wody w Wiśle cały czas przybywa. W Puławach ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

Aż o 1,5 metra wzrósł w ostatnich dniach poziom Wisły w Puławach. W Puławach ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. Oznacza to stałe monitorowanie stanu rzeki jak też zwiększenie stanu gotowości do działania służb miejskich.

W czwartek prezydent Puław Paweł Maj ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla terenu miasta. To w związku ze znacznym wzrostem poziomu wody w Wiśle. W ciągu ostatnich dwóch dni stan rzeki podniósł się o 1,5 metra z 302 cm we wtorek do 455 cm obecnie. Co więcej, cały czas ma rosnąć.

Jak wyjaśniają hydrolodzy, w tym samym okresie o ponad dwukrotnie wzrósł też przepływ. We wtorek wynosił on 816 m3 na sekundę a obecnie jest to aż 1710 m3. Dodatkowo cały czas w obu parametrach utrzymuje się rosnący trend. Rzeka przekroczyła już stan ostrzegawczy, do alarmowego brakuje 95 cm.

Cały czas obowiązuje też ostrzeżenie dotyczące dalszego wzrostu poziomu wody. Wszystko spowodowane ma być przemieszczaniem się fali wezbraniowej.

5 komentarzy

  1. Woda www wodaaaaa haha a potem susza alarmy przeciw pożarowe zakazy do lasów

  2. Jak chciano juz za epoki Gierka budować na dużych rzekach zbiorniki wodne,spelniajacych funkcje m.in. zabezpieczające,to juz wtedy były rzesze niedoj umyslowych którym to się nie podobało.

  3. Wszystko przeze mnie. Sory.

  4. Dziadek Józek ze Slamsowa

    Wody w Wiśle cały czas przybywa, a tu dalej obowiązuje przekonanie, że nie zawrócisz kijem Wisły.
    Dobrze, że Wisła od Slamsowa daleko, a Czerniejówka za choć „pod nosem” to niegroźna jakoś

  5. Jak mówi przysłowie „gdy przybywa w Wiśle wody, to dziewczęta robią lody”

Dodaj komentarz

Z kraju