Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Woda leje się do świdnickich basenów. Wiadomo już kiedy zostanie otwarty kompleks Park Avia (wideo, zdjęcia)

Wiadomo już kiedy zostanie otwarty kompleks basenów Park Avia w Świdniku. Rozpoczęło się testowanie niecek basenowych, a wkrótce będą sprawdzane urządzenia zamontowane w obiekcie.

Od minionej środy trwają testy niecek basenowych w świdnickim kompleksie basenów Park Avia. Po testach tych zostaną sprawdzone urządzenia zamontowane na terenie obiektu. Podana została także data oficjalnego otwarcia basenów. Miłośnicy kąpieli będą mogli zanurzyć się w wodzie 1 kwietnia 2020 roku.

Budowa kompleksu basenów trwa od minionego roku. Świdnicka inwestycja budzi duże zainteresowanie mieszkańców. W obiekcie, oprócz części, gdzie znajdą się obiekty komercyjne, powstały m.in.: basen zewnętrzny, brodzik z wodnym placem zabaw i zjeżdżalnią, głębszy basen dla dorosłych wyposa­żony m.in. w masażery, 25-metrowy basen w kompleksie krytym, mniejszy – 12,5-metrowy przezna­czony do nauki pływania i rekreacji, brodzik z wodnymi zabawkami i zjeżdżalnia, dla najmłodszych zaś wodny plac zabaw. Całość uzupełniają wanny spa, dwie łaźnie i sauny (fińska i turecka), a także miejsce do odpoczynku z leżankami i tężnią solankową. Oprócz tego znalazła się tam balia do schładzania się.

 

 

Po zakończeniu prowadzonych testów, prawdopodobnie w styczniu rozpoczną się odbiory i potrwają około dwóch miesięcy. Zgodnie z planem, budowa zakończy się z końcem lutego 2020 r. Później obiekty muszą otrzymać wszystkie pozwolenia na użytkowanie. Przedstawiciele ratusza zakładają, że finalizacja procedur potrwa około miesiąca.

(fot. wideo Park Avia)

Jeden komentarz

  1. Nareszcie mieszkańcy Świdnika będą mogli się wykąpać w kupie srających wron na zewnętrznym basenie i powdychać azot to prawdziwe spa.