Wmurowali akt erekcyjny pod budowę nowej komendy straży pożarnej (zdjęcia)

Trwa budowa nowej siedziby dla lubartowskich strażaków. W piątek odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego. Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza powstaje na wyjeździe z miasta w kierunku Kocka.

W piątek w Lubartowie miało miejsce uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dokument, w którym m.in. wymieniono inicjatorów, fundatorów i budowniczych tej inwestycji, schowano w metalowej tubie i wmurowano w powstające już mury budynku. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, komendant powiatowy PSP w Lubartowie młodszy brygadier Tomasz Podkański czy też przedstawiciel wykonawcy Robert Jedut. Obecny był również komendant wojewódzki PSP w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski.

Budowa nowej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej prowadzona jest na działce tuż przy granicy Lubartowa z Wincentowem, na wyjeździe z miasta w stronę Kocka. W ramach inwestycji zaplanowano budowę budynku Komendy Powiatowej PSP z Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą, bazy wymiennych kontenerów ratowniczo – gaśniczych, wspinalni strażackiej a także wielofunkcyjnego boiska sportowego. Powierzchnia użytkowa budynków wyniesie 2804 m2. Nowa lokalizacja znacznie ułatwi strażakom dotarcie do zdarzeń, a także, co ma bardzo duże znaczenie, skróci czas dojazdu. Wszystko dlatego, że ciężkie wozy gaśnicze czy też ratownictwa technicznego, nie będą się już musiały za każdym razem przeciskać przez zatłoczone centrum miasta.

Plany związane z tą inwestycją powstały już wiele lat temu, na początku wybrana została lokalizacja po czym przystąpiono do formalnego przygotowania terenu. W 2013 roku rozpoczęły się działania zmierzające do zakupu działki. Rok później środki na ten cel przekazało Starostwo Powiatowe a następnie działka trafiła na rzecz skarbu państwa. W 2016 roku decyzją wojewody została przekazana w użytkowanie strażakom. W 2017 roku opracowano dokumentację projektową, a w grudniu Starosta Lubartowski wydał decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę.

(fot. Sylwester Tułajew, PSP Lubartów)

13 komentarzy

 1. Nawet na otwarcie wiaty śmietnikowej zjedzie się partyjna wierchuszka lokalna. Żadnej okazji nie przepuszczą przed wyborami, żeby błysnąć w mediach i przed publiką.

  • Co Ty nie powiesz. Albo pamięć Ci szwankuje albo jesteś poszKODOwany oderwaniem od koryta skoro już nie pamiętasz cyrków z kilkukrotnym otwieraniem tej samej inwestycji za poprzednich rządów. Chłopaki z POPSL potrafili 2-3 razy tą samą drogę otwierać z pompą, bo do wyborczej broszurki zdjęcia były potrzebne…

   • to jest zmiana czy tylko przy korycie ?

   • Piszę, to widzisz. Z tego natomiast co ja widzę, masz wielce ograniczoną percepcję, skoro na krytykę ludzi z PIS reagujesz jak posłuszny aparatczyk, wysuwając automatycznie krytykę rządzących z… PO-PSL. Co to za różnica kto nie schodzi sprzed kamer przy byle okazji przed wyborami? I jedni, i drudzy stosują te same techniki, a ponieważ teraz przy korycie jest PIS, więc to oni świętują „swoje” inwestycje i sukcesy. Ale podobno oni przewyższają swoją kulturą polityczną opozycję, więc dziwić (ha ha) może tylko, że na krytykę ich zwolennicy reagują tekstem, że „PO robiła to samo!”.

   • nam nie szwankuje,ale wasi do lodówki wejdą nam przed wyborami,żeby tylko niewykształcona,nieobyta wieś poszła na nich głosować,wieś to nie tylko miejsce zamieszkania,ale mentalność,nie obrażam tu ludzi ze wsi,no ale niestety większość kocha pis

 2. najśmieszniejsze jest że ten akt wmurowywali z pompą w już prawie gotowym stanie surowym budynku. czegóz nie robi sie dla władzy.tamci otwierali dwa razy tę sama drogę a ci akt erekcyjny w stojącym budynku. Żenua

 3. idą wybory pis musie sie pokazac

 4. dobrze że tynków nie pruli do zdjęć…

 5. A to ważne co i kto tam wmurował ? Ważne że będą mieli porządną remizę która zostanie nawet wtedy gdy ci u steru się kolejny raz zmienia .

 6. mają erekcje ale zeby tym sie tak chwalic …

 7. Akt erekcyjny władzy jest ważny dla obywateli. Dobrze że władza ma być z czego dumna.
  Marze sobie jednak by państwo zajęło się kiedyś po prostu robotą a nie przecinaniem wstęg przez delegacje ekscelencji na otwarciu betonowego toitoia.

 8. Tyle ze ludzie za rok zapomną kto tam miał „erekcję” przy przecinaniu wstążki a obiekt zostanie. Trzeba korzystać ze zbliżających się wyborów i popychać sprawy które leżały odłogiem od lat.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7185zł 1.16%
  • GBP 5.2369zł 0.63%
  • EUR 4.5027zł 0.68%
  • CHF 4.136zł 0.77%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika