Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Włożył ręce do hedera, doznał poważnych obrażeń ciała. Mężczyzna był nietrzeźwy

Wczoraj w trakcie prac polowych mężczyzna włożył ręce w urządzenie napędowe hedera. 51-latek z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do nieszczęśliwego zdarzenia podczas prac polowych doszło wczoraj wieczorem na terenie gminy Rudnik w powiecie krasnostawskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna włożył ręce do urządzenia napędowego hedera kombajnu zbożowego.

Na miejscu okazało się, że 51-latek doznał poważnych obrażeń kończyn górnych i trafił do szpitala w Krasnymstawie. Po zbadaniu policyjnym alkomatem wyszło na jaw, że mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi oraz szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac polowych. Nie dopuśćmy do tego, aby podczas obsługi maszyn rolniczych rutyna i pośpiech, a także nieodpowiedzialne zachowanie wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem. Może to być przyczyną tragedii.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

12 komentarzy

 1. Ja jakbym poszedł do pracy pijany to pozamiatane. A rolnik trzeźwy na polu to unikat!

 2. Bardzo dobrze pęntak nauczy się źe trzeba wyłączyć napęd a nawet silnik by coś zrobić.Prymitywy nie umieją przewidywać skutków.

 3. A teraz nie ma łapek, będzie renta.
  Taki to dopiero król życia.
  Będzie mógł na nasz koszt (bo składki na KRUS to kpina, ledwie pokrywają wydatki administracyjne kasy) spokojnie pić od rana, nie bojąc się o żadną pracę.
  Z podtarciem tyłka będzie co prawda pewnie kłopot, ale będą pieniądze to sobie bidet wstawi.
  Pole wydzierżawi, zbierze dopłaty, a wy frajerzy żyjcie w 40-metrowych apartamentach w 30-letnich kredytach.

  • Kuba święta racja.

  • Picie alkoholu przez słomkę nie jest zdrowe.

  • Tak Kubuś, może wczoraj {niedziela} obaj piwkowaliście przy grillu, ale tamten pojechał kosić plony. Do renty daleko, a na razie dostanie 10 zł dziennie za niezdolność do pracy. Co do pracy i alkoholu- czasem brak słów.

   • 51 lat to jak rolnik, to ma 33 lata składkowe (2 lata w wojsku też się traktuje jak okres składkowy), żeby dostać rentę wystarczy 15… co ty mi tutaj pierniczysz, że „daleko”.
    Najwyżej będzie musiał lekarz napisać w zaświadczeniu tak jak tamten sławny na całą Polskę, że „upier_oliło mu ręce i już nie odrosną”.

    • Kuba- mimo schematu ,,rolnik od urodzenia”, wcale nie musi mieć lat składkowych i opłacenie ich, niczego nie gwarantuje. By dostać pełną rentę, nie może być prowadzącym gospodarstwo. W sumie; wolę mieć całe ,,łapki”.

 4. Ale bardzo dobrze! Pijane ***. Teraz jeszcze powinien opłacić koszty leczenia ze swojej kieszeni!
  Że tez ci chłopi niemoga się powstrzymać od alkoholu nawet w żniwa….

 5. U mnie żniwa zakończone 140tys czystego zysku .

 6. Łapki cale sam za siebie place nie jestem na utrzymaniu panstwa. Nie znacie prawdy to glupot nie piscie.zanim zaczniesz krytykowac innych spojsz na siebie.