690 680 960

Skręcał ciężarówką na parking, doprowadził do zderzenia (zdjęcia)

W minioną sobotę nad ranem na drodze krajowej nr 17 doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. Przez kilka godzin w miejscu kolizji występowały utrudnienia z przejazdem.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 4 na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Sitaniec Wolica w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów ciężarowych.

Na miejscu okazało się, że w jednym z pojazdów znajdował się 33-letni kierujący, który z powodu uszkodzeń nie był w stanie samodzielnie opuścić kabiny. Pomocy zakleszczonemu mężczyźnie udzielili strażacy.

Ze ustaleń mundurowych wynika, że 58-letni obywatel Ukrainy jadący krajową 17 w kierunku Lublina ciągnikiem siodłowym marki MAN z naczepą nie zachował ostrożności podczas skręcania w lewo na pobliski parking i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 33-latkowi, który poruszał się w stronę Zamościa ciężarowym MAN-em. Swoim manewrem doprowadził do zderzenia i uszkodzenia obu samochodów.

Na szczęście obaj kierujący nie odnieśli poważnych obrażeń, mężczyźni byli trzeźwi. Przez kilka godzin w rejonie kolizji występowały utrudnienia z przejazdem.

Skręcał ciężarówką na parking, doprowadził do zderzenia (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

9 komentarzy

 1. Kuwa widoczność po horyzont a ten wali w lewo.Takim krety…em drogowym mógł być tylko zza Buga.

 2. Ta solówka to tak oryginalnie???!!! Ja jeździłam dość dużą solówka ale to jest mega.
  Do tego Ukrainiec jakoś dziwnie celował. Trzeba założyć, to nie osobówka…

 3. jaki jest sens wrzucać na LUBLIN112 informacji o kolizji sprzed 2 dni pod Zamościem? czytelnicy nadal mogą uniknąć korków po zdarzeniu?

  • Nie, mogą zobaczyć co się wydarzyło, a inni pojąć, że jak się skręca bez upewnienia, czy taki manewr można zrobić bezpiecznie, to można doprowadzić do wypadku.
   Mamy nadzieję, że pomogliśmy wyjaśnieniem ;).

   • jak ktoś się nie nauczył przepisów na kursie, to nie wyciągnie wniosków z artykułu. czyż nie?

   • no tak – subtelna aluzja vs. prymitywizm i dosłowność

   • a tak niedawno się redakcja tłumaczyła, że te wszystkie artykuły o wypadkach są dla okolicznych kierowców, by omijali korki. teraz już nagle edukują, ale bez słowa nauki.

    • Nikt się nie tłumaczył to po pierwsze, po drugie zdarzenia na stronie są bieżące, jak i te publikowane w poniedziałek po weekendzie, te np. z piątku lub soboty. I nie pisaliśmy „że te wszystkie artykuły o wypadkach są dla okolicznych kierowców, by omijali korki”, bo to beznadziejna manipulacja. Od początku istnienia portalu podajemy informację o zdarzeniach bieżących i takich, który były np. dzień, czy dwa dni temu. Także prosimy fałszywe opinie zachować dla siebie.

     Poza tym informacja o wypadku była tego samego dnia:
     https://www.lublin112.pl/nocne-zderzenie-dwoch-ciezarowek-na-krajowej-nr-17-nadal-wystepuja-utrudnienia-z-przejazdem/
     Dzisiejsza jest uzupełniona o zdjęcia i szczegóły.

 4. Nie dziwne. Po 15 czy 20 godzinach jazdy bez przerwy Ukrainiec pewnie ledwo widział na oczy…

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas