690 680 960

Włodawscy strażacy szkolili się w ratuszu (zdjęcia)

Strażacy z OSP Włodawa uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków i nieszczęśliwych zdarzeń. W zakończonym właśnie cyklu szkoleń łącznie uczestniczyło 370 strażaków ochotników z 32 gmin – w tym z Włodawy.

Na trzy dni (29.11 – 1.12) sala konferencyjna Urzędu Miejskiego we Włodawie zamieniła się w miejsce szkolenia z zakresu kwalifikowanej
pierwszej pomocy dla strażaków z włodawskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Zajęcia prowadzili ratownicy medyczni z firmy Life-Med w Opolu
Lubelskim. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli się jak skutecznie nieść pomoc ofiarom wypadków i wszelkiego rodzaju nieszczęśliwych zdarzeń. Szkolenie zakończył egzamin i wręczenie certyfikatów.

– Przeprowadzone szkolenie było kolejnym etapem realizacji projektu, którego celem jest doposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych i podniesienie kwalifikacji strażaków. Jestem przekonany, że dzięki temu wzrośnie poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców Włodawy i turystów odwiedzających nasze miasto i okolice. Strażakom uczestniczącym w projekcie serdecznie gratuluję i życzę, aby nowy sprzęt i zdobyte umiejętności były przydatne przede wszystkim w trakcie ćwiczeń i zawodów. Jak najrzadziej w akcji – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Przypomnijmy. W ramach projektu „Wzmocnienie potencjału OSP w ratowaniu ofiar wypadków na drogach województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego” finansowanego ze środków transgranicznych PL-BY-UA włodawska OSP otrzymała już m.in. zestaw ratowniczy PSP R1. Przewidziany jest również zakup sprzętu hydraulicznego służącego do pomocy przy wypadkach komunikacyjnych. W zakończonym właśnie cyklu szkoleń łącznie uczestniczyło 370 strażaków ochotników z 32 gmin – w tym z Włodawy.

(fot. nadesłane)

4 komentarze

  1. Jak można szkolić innych skoro samemu nie ma się potrzebnej wiedzy. Parę zdjęć i widać podstawowe błędy, a co dopiero w całym szkoleniu. Brak środków ochrony indywidualnej, nieprawidłowe ułożenie rąk na klatce piersiowej. Jak później tacy ludzie mogą komuś pomagać skoro od początku źle się uczą i mogą wręcz zaszkodzić.

  2. Bo po to jest szkolenie, żeby to poprawiać takie błędy.

  3. Jak jest szkolenie to powinien być prawidłowy instruktaż i takich błędów kursanci by nie popełnili.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska