Włodawa: Zlikwidują dwa posterunki, powstanie komisariat

Dwa ostatnie posterunki policji w powiecie włodawskim zostaną zlikwidowane. W zamian za to powstanie komisariat.

Na początku roku policja poinformowała o planach likwidacji dwóch ostatnich posterunków policji jakie pozostały w powiecie włodawskim, czyli w Hańsku i Urszulinie. Pomysł argumentowano tym, że posterunki są czynne tylko od poniedziałku do piątku, i to w określonych godzinach dziennych, interesanci i tak z większością spraw muszą odwiedzać Komendę Powiatową Policji we Włodawie, gdyż tylko tam jest możliwość załatwienia poważniejszych spraw, także utrzymywanie ich jest bezcelowe i w żaden sposób nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa na tym terenie.

Pomysł ten nie spodobał się władzom powiatu oraz gmin. Starosta włodawski Wiesław Holaczuk wraz z wójtami gmin, na których terenie znajdują się posterunki, czyli wójtem Urszulina Tomaszem Antoniukiem oraz Markiem Kopieniakiem, wójtem Hańska postanowili interweniować w tej sprawie u komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. Postulowali o pozostawienie posterunków oraz o zwiększenie ilości funkcjonariuszy w nich pracujących, co by spowodowało odciążenie Komendy we Włodawie oraz szybsze reagowanie w nagłych przypadkach, gdyż niejednokrotnie patrol z Włodawy żeby dotrzeć do niektórych miejscowości musi pokonać nawet i 50 kilometrów.

Komendanci, wojewódzki oraz powiatowy, postanowili, że oba posterunki zostaną zlikwidowane, jednak w jednym z nich zostanie utworzony komisariat. To zapewni mieszkańcom lepszy i szybszy dostęp do funkcjonariuszy, a także o wiele szybszą interwencję policjantów. Komisariat będzie czynny całodobowo przez 7 dni w tygodniu, i to z niego funkcjonariusze będą patrolowali tereny okolicznych gmin. Jako że lepsze warunki lokalowe znajdują się w Urszulinie, to właśnie tu od początku czerwca zacznie działać nowy komisariat. Zwiększy się także ilość funkcjonariuszy. Na dotychczasowych posterunkach było ich po siedmiu, natomiast w komisariacie będzie ich pracowało piętnastu. Będzie obsługiwał teren trzech gmin: Urszulin, Hańsk oraz Stary Brus.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7675zł 0.58%
  • GBP 5.2861zł -0.2%
  • EUR 4.5447zł -0.01%
  • CHF 4.1472zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą