Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Włodawa: Zlikwidują dwa posterunki, powstanie komisariat

Dwa ostatnie posterunki policji w powiecie włodawskim zostaną zlikwidowane. W zamian za to powstanie komisariat.

Na początku roku policja poinformowała o planach likwidacji dwóch ostatnich posterunków policji jakie pozostały w powiecie włodawskim, czyli w Hańsku i Urszulinie. Pomysł argumentowano tym, że posterunki są czynne tylko od poniedziałku do piątku, i to w określonych godzinach dziennych, interesanci i tak z większością spraw muszą odwiedzać Komendę Powiatową Policji we Włodawie, gdyż tylko tam jest możliwość załatwienia poważniejszych spraw, także utrzymywanie ich jest bezcelowe i w żaden sposób nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa na tym terenie.

Pomysł ten nie spodobał się władzom powiatu oraz gmin. Starosta włodawski Wiesław Holaczuk wraz z wójtami gmin, na których terenie znajdują się posterunki, czyli wójtem Urszulina Tomaszem Antoniukiem oraz Markiem Kopieniakiem, wójtem Hańska postanowili interweniować w tej sprawie u komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. Postulowali o pozostawienie posterunków oraz o zwiększenie ilości funkcjonariuszy w nich pracujących, co by spowodowało odciążenie Komendy we Włodawie oraz szybsze reagowanie w nagłych przypadkach, gdyż niejednokrotnie patrol z Włodawy żeby dotrzeć do niektórych miejscowości musi pokonać nawet i 50 kilometrów.

Komendanci, wojewódzki oraz powiatowy, postanowili, że oba posterunki zostaną zlikwidowane, jednak w jednym z nich zostanie utworzony komisariat. To zapewni mieszkańcom lepszy i szybszy dostęp do funkcjonariuszy, a także o wiele szybszą interwencję policjantów. Komisariat będzie czynny całodobowo przez 7 dni w tygodniu, i to z niego funkcjonariusze będą patrolowali tereny okolicznych gmin. Jako że lepsze warunki lokalowe znajdują się w Urszulinie, to właśnie tu od początku czerwca zacznie działać nowy komisariat. Zwiększy się także ilość funkcjonariuszy. Na dotychczasowych posterunkach było ich po siedmiu, natomiast w komisariacie będzie ich pracowało piętnastu. Będzie obsługiwał teren trzech gmin: Urszulin, Hańsk oraz Stary Brus.

Komentarze wyłączone