Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Schronisko dla zwierząt zaprasza na dzień otwarty

W niedzielę w godzinach od 12 do 16 odbędzie się dzień otwarty w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Lublinie.

Głównym celem organizowanego dnia otwartego, jest znalezienie nowego domu dla bezdomnych zwierząt, których w schronisku jest blisko 500. Pod opieką pracowników oraz wolontariuszy znajduje się ponad 250 psów, setka kotów a także ponad 200 zwierząt egzotycznych, które przebywają w specjalnie utworzonym dla nich egzotarium.

Hasłem przewodnim niedzielnego dnia jest „Zabierz mnie ze sobą”, co ma skłonić odwiedzających na podjęcie decyzji o adopcji. Wolontariusze przez cały dzień będą prezentować przygotowane na znalezienie nowego domu psy, odbędą się porady zoopsychologiczne które poprowadzi Dariusz Ornal, zainteresowani znajdą także doradztwo weterynaryjne i żywieniowe u lekarzy weterynarii.

Dodatkowo będzie można podziwiać pokazy szkolenia psów, a oprawę muzyczną zapewni wyjątkowy zespół, złożony z trzech mężczyzn osadzonych w Areszcie Śledczym w Lublinie, którzy uczestniczą w programie resocjalizacji więźniów. Zespół nosi nazwę „Zabierz mnie ze sobą”, co dodatkowo nawiązuje do idei dnia otwartego. Dla gości przewidziano także loterię oraz wiele innych atrakcji.

Do schroniska można dojechać autobusami linii nr 1, 10, 45, wysiadając na przystanku Mełgiewska/Tyszowiecka, należy iść w kierunku widocznego wiaduktu, następie za firmą „Neptun” trzeba skręcić w prawo w drogę z kostki brukowej, która prowadzi do schroniska. Jadąc samochodem należy na ulicy Mełgiewskiej zaraz za Castoramą na światłach skręcić w prawo w drogę dojazdową równoległą do ulicy Mełgiewskiej. Potem jadąc cały czas prosto, należy za firmą „Neptun” skręcić w prawo w drogę z kostki brukowej, która prowadzi do schroniska.

Komentarze wyłączone

Z kraju