Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Włodawa: Uciekał na motocyklu przed policjantami. Otrzymał 38 punktów karnych za 8 wykroczeń

Policjanci z Włodawy zatrzymali po pościgu motocykl kierowany przez 21-latka. Mężczyzna podczas ucieczki przed mundurowymi popełnił 8 wykroczeń, za które na jego konto wpłynęło 38 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 12 na ul. Mielczarskiego we Włodawie. Policjanci z drogówki zauważyli motocykl poruszający się bez tablicy rejestracyjnej. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę jednośladu.

– Motocyklista na widok mundurowych gwałtownie przyspieszył oddalając się najpierw w kierunku Al. J. Piłsudskiego, a następnie w kierunku Orchówka. Po drodze uciekając przed policjantami nie zważał na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego popełniając szereg poważnych wykroczeń. Młodzieniec między innymi wyprzedzał na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz nie stosował się do znaków poziomych – informuje st.post. Elwira Tadyniewicz z włodawskiej Policji.

Po kilkuminutowym pościgu motocyklista został zatrzymany w miejscowości Orchówek. Jak się okazało 21-latek jechał bez uprawnień do kierowania motocyklem. Jednoślad został odholowany na policyjny parking. Mężczyzna podczas ucieczki popełnił 8 wykroczeń, co dało w efekcie 38 punktów karnych.

Policjanci w tej sprawie sporządzili wniosek do sądu. 21-latkowi grozi wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

2016-03-07 11:58:52
(fot. Policja Włodawa)

Autor: redakcja

21 komentarzy

  1. Kolego Dead, właśnie przez takich debili często latających na plastikowych frędzlach jest zła opinia o braci motocyklowej. Do jazdy na moto trzeba dorosnąć. I nie chodzi mi o pyrkanie na sedesie. Sam latam litrem, ale trochę oleju w głowie trzeba mieć.

  2. Te punkty to na karte Club Card czy jak? Przecież on prawka nie ma 🙂

  3. Ze złomowac motuuur, i do kamieniolomu na miesiąc żeby na chleb i mandat zarobił.

  4. Do „krzycha” : Gdyby twojemu ojcu kładli kolczatke to może by oszczędził swiatu dzwigania takiego inteligenta jak ty.To czym sie jezdzi nie jest miarą rozumu,Widze ze są tu tacy co ze zdjęcia potrafią ocenic dokładnie stan techniczny.Gratuluje takich umiejętności.Ha ha ha.A ten co jeżdzi „litrem” to napewno zawsze przepisowo,na bank!I skoro ma jeszcze prawo jazdy to ten jego „liter” pewnie co piątą niedziele asfalt widzi.