Włodawa: Przed świętami otworzą drugą Biedronkę

We Włodawie, w błyskawicznym tempie trwa budowanie Biedronki, która swoje drzwi otworzy przed klientami w grudniu tego roku.

To będzie drugi sklep sieci Biedronka we Włodawie. Trwają właśnie szkolenia i przygotowania personelu do pracy w nowym sklepie. Pierwsza z Biedronek w tym mieście działa przy ul. Korolowskiej. Drugi obiekt, z dużym parkingiem powstaje przy ul. Lubelskiej. Sklep ma być otwarty już w grudniu, przed świętami.

W pierwszych 9 miesiącach 2013 r. sieć Biedronka konsekwentnie realizowała strategię rozwoju na 2013 r., która zakłada m.in. otwarcie około 290 sklepów do końca roku. W pierwszych trzech kwartałach sieć powiększyła się o 128 nowych placówek, i na koniec września liczyła już 2 245 sklepów.

Efektem realizacji aktywnej polityki inwestycyjnej było także otwarcie we wrześniu 2013 r. dwóch nowych centrów dystrybucyjnych, w Gdańsku i w Lubartowie.

Rozwój sieci Biedronka ściśle wiąże się także z rozwojem zatrudnienia i tworzeniem nowych miejsc pracy. Stanem na koniec 3. kwartału spółka zatrudniała już ponad 45 tysięcy pracowników, zwiększając zatrudnienie o ponad 5 tysięcy osób od początku roku.

Co na to lokalny rynek?

Pomimo tych optymistycznych liczb i danych sieci, właściciele małych sklepików we Włodawie obawiają się kolejnego sklepu. Już teraz muszą konkurować z gigantem handlowych, na swoim lokalnym rynku. Pomimo nowych miejsc pracy, martwi ich rosnąca liczba sklepów o dużej powierzchni w małej Włodawie. Od jakiegoś czasu widać tendencję spadkową w obrotach małych sklepów. Jak powiedzieli nam sklepikarze trudno im konkurować z sieciami a większość sklepów to małe rodzinne firmy.

2013-11-21 18:08:10
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Ojej jak fajnie! Nowe miejsca pracy! Wspaniale!…szkoda, że nie napisali ile małych sklepów pójdzie na dno w których też pracują ludzie. Za małymi sklepami na dno pójdą również lokalne hurtownie, piekarnie, masarnie, mleczarnie, które handlują z małymi sklepami a nie mają szans sprzedawać swoich towarów w biedronce ponieważ biedronka ma stałych ogromnych dostawców. W tych masarniach czy mleczarniach też pracują ludzie. Więc rachunek jest prosty. W biedrze znajdzie prace…10-15 osób na 1/4 etatu a w okolicy w tych małych sklepach czy hurtowniach pracę straci łączne 50 osób! Brawo. Co z tego, że w Lubartowie powstało centrum dystrybucyjne w którym zatrudnienie znalazło 100 czy tam 200 osób…taka pani z małego sklepu we Włodawie który właśnie zbankrutował nie będzie jeździć do Lubartowa do pracy. Nie mogę się doczekać kiedy we Włodawie powstanie Intermarche bo słyszałem, że mają zbudować obok Tesco i Lidla. Żenada!

 2. ALE BĘDZIE KĄKURENCJA 2 BIEDRONKI.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8706zł -0.57%
  • GBP 5.0472zł 0.04%
  • EUR 4.5869zł 0.01%
  • CHF 4.2802zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach