Włodawa kusi przedsiębiorców ulgami podatkowymi

Jest już Włodawska Rada Biznesu, Włodawska Podstrefa Ekonomiczna, aktywne uczestnictwo w różnego rodzaju targach i spotkaniach, teraz z kolei dochodzą do tego ulgi podatkowe. Władze Włodawy liczą, że dzięki temu posunięciu w mieście pojawią się nowi inwestorzy.

Pierwszy raz w historii Włodawy władze miasta wprowadziły ulgę w podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców. Jest to kolejne już udogodnienie, które ma zachęcić do inwestowania w tym mieście. W 2017 roku powołano Włodawską Radę Biznesu jako organ doradczy przy burmistrzu Włodawy. Od ponad roku funkcjonuje również Włodawska Podstrefa Ekonomiczna. Ponadto władze miasta aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju targach i spotkaniach z potencjalnymi inwestorami. Włodawa jest też partnerem forum gospodarczego ” Welconomy Forum in Toruń”.

– Zwolnienie przedsiębiorców z podatku od nieruchomości, niewątpliwie będzie zachętą do realizowania nowych inwestycji w naszym mieście. Spowoduje zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności, a miastu da wymierne korzyści w postaci utworzenia nowych miejsc pracy. Zmniejszenie obciążeń podatkowych poprawi atrakcyjność Włodawy jako dobrego miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej. To pierwsza w historii samorządu Włodawy tego typu ulga dla przedsiębiorców – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Aby przedsiębiorca mógł skorzystać z ulgi musi spełnić określone w uchwale warunki. Najważniejsze z nich to inwestycja w rozwój działalności oraz utworzenie nowych miejsc pracy. Przez inwestycję należy rozumieć m.in. zakup gruntów na których prowadzona jest działalność gospodarcza, budowę lub modernizację budynków oraz inwestycję w środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne. Po spełnieniu tych wymogów przedsiębiorca może zostać zwolniony z podatku od nieruchomości na okres od roku do trzech lat, w zależności od ilości nowych miejsc pracy.

Konsekwencja w działaniu przyniosła już pierwsze rezultaty. Na podstawie umowy o współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej we Włodawie, firma KH Kipper Sp. z o.o. specjalizująca się w produkcji zabudowy pojazdów ciężarowych uruchomiła na terenie miasta linię technologiczną.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8066zł -0.18%
  • GBP 5.2908zł -0.14%
  • EUR 4.5829zł 0.17%
  • CHF 4.1809zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS