Włamywał się do skrzynek pocztowych i kradł korespondencję

Puławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który od pewnego czasu włamywał się do skrzynek pocztowych i kradł korespondencję. 40-latek będzie odpowiadał za swoje czyny w warunkach recydywy.

W minionym tygodniu jeden z mieszkańców Puław zauważył, jak mężczyzna próbował dostać się do skrzynek pocztowych. Kiedy zwrócił mu uwagę, ten oświadczył, że wyjmuje swoją korespondencję.

Pomimo to puławianin postanowił powiadomić o fakcie policję. Mundurowi po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania tajemniczego sąsiada. Jak się okazało, wpadł on w ręce funkcjonariuszy po kilku minutach na innej ulicy. 40-latek jest dobrze znany puławskim stróżom prawa. Mężczyzna ma już na swoim koncie wyroki za przestępstwa przeciwko mieniu.

Policjanci znaleźli przy nim korespondencję na różne nazwiska, której pochodzenia nie potrafił wytłumaczyć. 40-latek trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy. W toku dalszych czynności, prowadzonych przez policjantów pionu dochodzeniowo – śledczego, okazało się, że mężczyzna włamał się i usiłował włamać także do skrzynek pocztowych w kilku innych blokach.

Za każdym razem jego łupem padały drobne przesyłki lub korespondencja. Przedmioty te, w większości zostały odzyskane przez policjantów. Po zebraniu materiału dowodowego, funkcjonariusze przedstawili 40-latkowi zarzuty m.in. kradzieży z włamaniem. Ze względu na popełnione wcześniej czyny, będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

  1. Więcej wiary w ludzi. Pewnie chciał rachunki ludziom popłacać.

  2. Wychodzę do sklepu ludzie mnie na cztery metry omijają aż taka brzydka nie jestem!

  3. Onanis Samokopoulos

    Pewnie szukał kart do głosowania…

  4. Gościu trenował przed wyborami, żeby zdobyć odznakę „prafdziwego polaka” 😀

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew