690 680 960

Za zebrane fundusze zakupili dla szpitala kilkaset masek i kombinezonów oraz płyn do dezynfekcji (zdjęcia)

Na początku kwietnia grupa osób z Lublina utworzyła grupę na Facebooku „Licytacje dla szpitali Lublin” oraz zbiórkę pieniędzy na środki ochrony dla personelu medycznego. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli udało się już zakupić kilkaset masek i kombinezonów, a także ponad 100 litrów płynu do dezynfekcji i mydła.

Grupa „Licytacje dla szpitali Lublin” została stworzona na Facebooku 2 kwietnia. Był to odzew na problemy personelu medycznego lubelskich szpitali z dostępem do środków ochrony osobistej. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na zakup środków ochrony dla szpitali w Lublinie, takich jak maski z atestem, kombinezony i płyny do dezynfekcji.

Grupę tworzy sześć osób, z czego każda ma swoje zadanie, od organizacji i koordynacji całą akcją, poprzez zdobywanie kontaktów, a także pozyskiwanie rzeczy do licytacji, czy też szukanie środków ochrony w Internecie i hurtowniach. Do grupy należą: Weronika Chromińska, Agnieszka Zarzeka-Kapała, Ewa Weremko, Anna Kamieniecka, Anna Kośka i Michał Dzierżak.

W ciągu dwóch tygodni z licytacji udało się zebrać ponad 20 tys. złotych, sprzedano na nich ok. 220 przedmiotów. Z całości kwoty grupa zakupiła już 355 masek ffp2, 180 kombinezonów, 68 litrów płynu do dezynfekcji i 86 litrów mydła. Wszystkie te rzeczy dostarczone zostały już dzisiaj do pierwszego szpitala. Trafiły one do placówki medycznej przy al. Kraśnickiej.

Na aukcjach można wystawić prawie wszystko, są drożdże, własne wypieki, autorskie przepisy, książki, biżuteria, kwiaty, odzież, rowery, koszulki od sportowców i wiele innych. Na rzecz lubelskich szpitali mieszkańcy miasta przekazują też wyjątkowe przedmioty, jak pierścionek po mamie, czy lot motolotnią, który miał być ślubnym prezentem.

Do akcji włączyły się również lubelskie firmy: zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, salony tatuażu, salony detailingowe, serwisy, siłownie. Dołączyli kibice, trenerzy personalni oraz znani sportowcy i kucharz.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Lublina do przyłączenia się do grupy. Można to zrobić tutaj – Licytacje dla szpitali Lublin

Tutaj prowadzona jest zbiórka funduszy – Licytacje dla szpitali Lublin

(fot. Licytacje dla szpitali Lublin)

2 komentarze

 1. Taki szczytny cel i nikt jeszcze nie skomentował? Az sie dziwie. Bede pierwszy 🙂
  Super pomysł !!!

  • Po co komentować jezeli nie ma co hejtować…
   Chociaż poczekajmy, może ktoś kreatywny się znajdzie.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…