Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Planował zorganizowanie na terenie Polski siatki terrorystycznej mającej na celu przeprowadzenie zamachów

Wspólne działania Straży Granicznej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pozwoliły na zatrzymanie obywatela Libanu. Jego działalność stanowiła realne zagrożenie o charakterze terrorystycznym, poinformował rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn.

Straż Graniczna, działając na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zatrzymała w miniony czwartek obywatela Libanu. Materiały zgromadzone przez ABW wskazują, że mężczyzna stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego RP oraz obywateli naszego kraju.

– Zgromadzone przez Agencję informacje wskazują, że cudzoziemiec planował zorganizowanie na terenie RP oraz innych krajów UE siatki mającej na celu przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w państwach Europy Zachodniej. Mężczyzna posiada związki rodzinne z terrorystami z tzw. Państwa Islamskiego, którzy zginęli w trakcie walk z siłami koalicji na terenie Syrii i Iraku – poinformował rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Stanisław Żaryn przekazał, że przebywając w Polsce, Libańczyk aktywnie wykorzystywał internetowe środki łączności do komunikacji ze strukturami Państwa Islamskiego oraz poszczególnymi osobami powiązanymi z tą organizacją, przebywającymi na terenie państw UE. Wspierał również finansowo członków wymienionej organizacji pozostających w Syrii.

– Zgodnie z decyzją sądu Libańczyk trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Białymstoku – dodał Stanisław Żaryn.

(fot. MKSS)

9 komentarzy

  1. „tu jest Polska, islamistom tutaj zimno / A ten szariat sobie schowaj, bo ci ziomki w mordę …”

  2. A nasza Joanna Mucha tak bardzo pragnęła urozmaicić nas kulturowo.

  3. islamskie głupki, polskie głupki – to jest realne zagrożenie

  4. Jeja, *** przyjechał do Polski pracować, pewnie chciał zdobyć pierwszą odznakę w emłeju, a tu wpadła wataha i mu plany pokrzyżowała. Gdzie zamach jak wszedzie pusto? Nawet do spożywczego wpuszczają po 2 osoby.

  5. A dlaczego nie trafił od razu do dołu z wapnem ? dla takich psycholi to jedyna skuteczna metoda resocjalizacji

  6. Narazie go zamknęli za rodzinę i znajomych w takim środowisku się wychował więc z kim miał utrzymywać kontakt jak wszyscy jego znajomi mają coś za uszami wyrok zapada na końcu rozprawy a nie na początku więc dół z wapnem odpada. Każdy z nas zna kogoś co ma na pieńku z prawem lub miał chyba nikt z nas nie chciał by za to iść do paki