690 680 960

Włamał się na posesję. Ukradł pług, brony i kultywator (zdjęcia)

Kryminalni z Wisznic zatrzymali mężczyznę, który odpowie za włamanie na jedną z posesji na terenie powiatu bialskiego. 35-latek ukradł sprzęt rolniczy, który następnie sprzedał na skupie złomu.

W minioną sobotę policjanci z Wisznic otrzymali zgłoszenie o włamaniu na jedną z posesji na terenie gminy Wisznice. Pokrzywdzony przekazał, że nieznany sprawca ukradł mu sprzęt rolniczy. Łupem złodzieja padły m.in. pług, brony, kultywator, podnośnik hydrauliczny oraz betoniarka.

Co więcej, sprawca włamał się do budynku gospodarczego i zabrał stamtąd elektronarzędzia oraz meble kuchenne. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę niemal 15,5 tys. zł.

Kryminalni z Wisznic ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o kradzież. Okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec gminy Sosnówka. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali całość skradzionego mienia, którego część sprawca zdążył sprzedać na jednym ze skupów złomu.

We wtorek 35-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Mężczyzna przekazał funkcjonariuszom, że wiedział o znajdującym się w miejscu kradzieży sprzęcie, ponieważ posesja zamieszkiwana jest przez jego znajomą.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Jeden komentarz

  1. No dobrze.Dzielni Ci policjanci. Ale kto postawi zarzuty kupna ewidentnie kradzionego sprzętu rolniczego?
    Gdyby taki złodziej nie miał gdzie sprzedać łupu to by nie kradł. Co na to POLICJA? A co na to szanowny Pan PROKURATOR? A współsprawstwo w kradzieży? Jedyna odpowiedź: BEZRADNOŚĆ i TUMIWISIZM!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska