Trwają prace remontowe na drodze krajowej nr 74 w technologii „slurry seal” (wideo, zdjęcia)

Trwają prace remontowe na drodze krajowej nr 74 w okolicach Hrubieszowa. Dzięki nim przywrócony zostanie komfort użytkowników drogi, przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa.

Prace remontowe polegają na zlikwidowaniu zaniżeń nawierzchni w sąsiedztwie obiektów inżynierskich. Prace są wykonywane w technologii „slurry seal”. Polega ona na układaniu na zimno dwóch cienkich warstw mieszanki mineralno-emulsyjnej. Przeznaczona jest do wykonywania warstw ścieralnych i wyrównawczych nawierzchni na drogach miejskich o pozamiejskich o natężeniu ruchu od bardzo lekkiego do ciężkiego.

Wytwarzanie i układanie każdej z tych warstw odbywa się w jednym ciągu technologicznym przy użyciu maszyny samobieżnej. Warstwa mieszanki przedłuża żywotność istniejącej nawierzchni i poprawia jednorodność tekstury nawierzchni. Co ciekawe, wznowienie ruchu pojazdów możliwe jest już po kilkudziesięciu minutach od zakończenia prac przy układaniu drugiej warstwy nawierzchni.

Technologia zastosowana podczas prac na krajowej 74 pozwala uniknąć długiego czasu trwania robót, w tym frezowania starych warstw nawierzchni i używania ciężkiego sprzętu do prac bitumicznych. Co więcej, jest ona bardziej przyjazna dla środowiska niż tradycyjne metody.

Prace wykonywane są etapami w ośmiu lokalizacjach w okolicach Hrubieszowa. Ruch odbywa się wahadłowo. Pierwszy etap obejmuje wykonanie naprawy nawierzchni na prawym pasie ruchu, następnie wykonane zostaną prace na lewym pasie. Wykonawca planuje zakończyć je do 30 kwietnia.

(fot. wideo GDDKiA)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. „Pierwszy etap obejmuje wykonanie naprawy nawierzchni na prawym pasie ruchu, następnie wykonane zostaną prace na lewym pasie.” A dlaczego nie odwrotnie?

  • żeby głupek miał zagadkę

   • No więc to ja jestem ten głupek co ma zagadkę. Proszę Jaśnie Wielmożnego Pana miki mnie oświecić, któryż to pas jest lewy a który prawy. Na załączonym video chłopaki pracują najpierw na lewym potem na prawym a nas końcu na lewym pasie. Cały czas na tym samym. Myślę, że nie umknęło to Twej uwadze Jaśnie Wielmożny miki. Myślę, że rozstrzygający głos mogła by mieć w tym przypadku Wielce Szanowna Redakcja. Pozdrawiam głupek.

 2. Faktycznie. Jechałem tamtędy to robili na lewym, a jak po chwili wracałem to byli już na prawyn. Jakaś magia.

 3. janusz z grażyną

  do jesieni poleży?

 4. mrozów ni ma można kłaść

 5. Normalnie Ameryka… Od dobrych 10 lat taksie robi w krajach rozwiniętych, a tu dopiero teraz dotarło…

 6. A maseczki to moja z Rafałkiem włoży?

 7. A w jakiej technologii robią Turystyczną w Lublinie? Never ending story?

 8. Co wy pier….. Jak na zimno ? Masa ma minimum 120 stopni bajki piszecie że hej

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności