Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Włamał się do domku letniskowego, ukradł wiatrówkę i latarkę

Parczewscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do domku letniskowego. Mężczyzna zabrał ze sobą łup w postaci wiatrówki, latarki i kilku innych przedmiotów.

Do przestępstwa doszło w minioną sobotę na terenie miejscowości Lejno w gminie Sosnowica w powiecie parczewskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domku letniskowego. Sprawca ukradł wiatrówkę, markową latarkę oraz inne przedmioty będące na wyposażeniu domku.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy podczas rozmowy ze świadkami zdarzenia i po przeprowadzeniu oględzin wytypowali potencjalnego włamywacza. 24-latek został zatrzymany w sąsiedniej miejscowości, a przypuszczenia policjantów okazały się trafne. Okazało się, że mężczyzna zabrał wcześniej klucze do budynku innym domownikom, którzy opiekowali się działką, a następnie dostał się do środka kwatery, gdzie dokonał kradzieży.

Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty i przekazali je właścicielowi, zaś mieszkaniec gminy Sosnowica usłyszał w poniedziałek zarzut kradzieży z włamaniem i za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem. Za to przewinienie kodeks karny przewiduje nawet 10 lat pozbawienia wolności

(fot. Policja Parczew)

5 komentarzy

  1. On nawet nie dostanie 10.9.8.7.6.5.4.3.2.1 może w zawieszeniu.

  2. … ukradł wiatrówkę … bardzo dobrze . niech wyrzuci do rzeki , wiele ptaków ocaleje

  3. Hmm….
    Ciekawe po co
    wiatrówka na działce??

  4. Za przeproszeniem co za dureń zostawia broń /nawet wiatrówka podlega zabezpieczeniu/ w domku letniskowym, nie tylko złodzieja ale i właściciela przykładowo ukarać.