Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dzisiejsze dane o zakażonych to suma badań z kilku dni. Wszystko przez opóźnienia we wpisywaniu wyników badań do systemu

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie poinformowała, że występują opóźnienia w wpisywaniu danych do systemu EWP. Stąd podane ilości osób zakażonych we wtorkowym raporcie to suma zakażeń z ostatnich kilku dni.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie przekazała dzisiaj informację, że występują opóźnienia we wpisywaniu wyników badań do systemu EWP.

– Ze względu na opóźnienia we wpisywaniu do systemu EWP wyników badań przez laboratoria, w ciągu ostatniej doby zaraportowano 1294 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, wśród których są: 183 osoby z wynikami badań z dnia 15.11.2020 r., 1032 osoby z wynikami badań z dnia 14.11.2020 r., 64 osoby z wynikami badań z dnia 13.11.2020 r., 15 osób z wynikami badań z dni wcześniejszych – czytamy w komunikacie WSSE Lublin.

Wynika z tego jasno, że przekazane dzisiaj dane o zakażeniach nie są danymi podawanymi z dnia na dzień. Liczba podanych dzisiaj zakażeń to suma z kilku dni.

– Na terenie województwa lubelskiego działa 16 laboratoriów oraz jedno laboratorium zewnętrzne zlokalizowane poza województwem lubelskim (przebadało 81 osób), które przebadały łącznie 1921 osób – przekazała WSSE.

Laboratorium WSSE w Lublinie wykonuje badania w ramach nadzoru osobom, które objęte są kwarantanną. Przebadano 152 osoby.

Piętnaście laboratoriów wykonuje badania dla podmiotów leczniczych:
– Laboratorium RCKiK przebadało 37 osób.
– Laboratorium WIHE w Puławach przebadało 159 osób.
– Laboratorium Uniwersytetu Medycznego przebadało 298 osób.
– Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej SPSK 1 w Lublinie przebadał 49 osób.
– Laboratorium badawczo-rozwojowe VITAGENUM w Lublinie przebadało 289 osób.
– Laboratorium Analityczne w Zamościu przebadało 54 osoby.
– Laboratorium Mikrobiologiczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej przebadało 29 osób.
– Laboratorium Analiz Lekarskich Alab Lublin przebadało 0 osób.
– Medyczne Laboratorium DIAGNOSTYKA w Lublinie przebadało 7osób.
– Laboratorium Alab Plus w Lublinie przebadał 419 osób.
– Laboratorium Diagnostyczne Centrum Medyczne Luxmed w Lublinie przebadało 137 osób.
– Laboratorium Diagnostyki Mikrobiologicznej z Pracownią Prątka Gruźlicy Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w – Lublinie przebadało 13 osób.
– Laboratorium Diagnostyki Laboratoryjnej, Koagulacji i Mikrobiologii Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przebadało 134 osoby.
– Laboratorium Diagnostyczne Genomika, ul. Frezerów 3 w Lublinie przebadało 30 osób.
– Laboratorium w Arion Szpitale Sp. z o.o. w Biłgoraju przebadało 33 osób.

(fot. lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. kręcą i kombinują z wynikami !!

  • W końcu prawdę napisali, ale to chyba przez przypadek. Zresztą wiele osób nawet nie wie, że się zakaziło, albo jak lekko przechodzą to nigdzie nie zgłaszają, bo to same kłopoty.

 2. No i dobra, spoko maroko, wirus w odwrocie, alleluja don kaczor i matołusz m hehehe

 3. Jeden wielki przekręt z plandemią, wynikami, statystykami, a zmanipulowani ludzie mediami łykają wszystko jak pelikany.

 4. media mają pożywkę z plandemii. a ludzie mają tego dość. Wał i przekręt z tego wszystkiego a cierpią jak zawsze zwykli obywatele.

 5. To nie wiadomo ile przypadków jest z wczoraj

  • No nie wiadomo, trzeba by przeanalizować tekst artykułu, trochę samemu pomyśleć, odjąć kilka liczb… Ciężka sprawa, jak ktoś nieprzyzwyczajony, to może się coś w pniaku przepalić, albo pęknie taka cienka żyłka i uszy odpadną. Także raczej nie porywaj się na to. Może ktoś kumaty policzy, to ci napisze. Wracaj do TV, bo przegapisz kolejny odcinek kiepskich.

 6. „Laboratorium Analiz Lekarskich Alab Lublin przebadało 0 osób”
  Kolejny raz czytam, że to laboratorium „przebadało” taką liczbę osób.
  Co to ma być? Darmowa reklama?

Wiadomości z info112