690 680 960

Wjechała w skarpę, staranowała latarnię, uderzyła w citroena, słup przewrócił się na mercedesa. Dwie osoby uciekły (zdjęcia)

Wszystko wskazuje na to, że nieuwaga kierującej była przyczyną groźnego wypadku na Felinie. Kiedy młoda kobieta dostrzegła stojące przed sygnalizacją świetlną pojazdy, było już za późno na zatrzymanie auta. Honda wpadła w poślizg, uderzyła w skarpę, latarnię i citroena.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 19:10 na al. Witosa w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Doświadczalną samochód osobowy uderzył w latarnię. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz pogotowie energetyczne.

Jak wstępnie ustalono, kierująca hondą młoda kobieta jechała od strony Piask. Kiedy zobaczyła stojące przed skrzyżowaniem auta, których kierowcy oczekiwali na zielone światło, zaczęła gwałtownie hamować. Rozpędzone auto wpadło w poślizg, zjechało z jezdni i uderzyło w skarpę. Pojazd odbił się, staranował latarnię i zaczepił o citroena. Z kolei słup latarni przewrócił się na mercedesa.

Kobieta została uwięziona w rozbitym pojeździe, z auta wyskoczyło dwóch pasażerów, którzy uciekli w pobliskie zarośla. Aby ewakuować kierującą, strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi ratownictwa drogowego. Następnie zajęli się nią ratownicy medyczni. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy kierujący byli trzeźwi. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest prawy pas jezdni w stronę centrum.

(fot. lublin112)

43 komentarze

  1. Prowincja w amoku bo niedziela handlowa, buractwo

  2. Tak się kończy przyznawanie pierwszeństwa uczestnikom ruchu poruszającym się poprzecznie do naszego: pieszym pociągom, rowerzystom, kierującym samochodami i wynikające z tego zmuszanie do zatrzymywania się przed PdP, skrzyżowaniami, przejazdami.
    Ktoś kto wprowadził te przepisy najwidoczniej zapomniał, że samochód nie zatrzyma się w miejscu, a kierowca może się zagapić, zasłabnąć itp.

Kursy walut

  • USD 4.476zł -0.17%
  • GBP 5.4484zł 0.19%
  • EUR 4.6976zł 0.02%
  • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy