690 680 960

Wjechała rowerem przed jadący pojazd osobowy, doszło do zderzenia. Nastolatka trafiła do szpitala

W minioną sobotę w miejscowości Kolonia Łaszczówka doszło do wypadku z udziałem nastoletniej rowerzystki. 15-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 14 w miejscowości Kolonia Łaszczówka w powiecie tomaszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z rowerem kierowanym przez nastolatkę.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 15-letnia mieszkanka gminy Tomaszów Lubelski jechała chodnikiem od strony Tomaszowa Lubelskiego w kierunku Bełżca. Dojeżdżając do ulicy Przemysłowej, wjechała bezpośrednio przed jadący tą ulicą samochód renault. W wyniku tego doszło do zderzenia.

Nastolatka kierująca jednośladem z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierująca osobówką była trzeźwa i nie odniosła żadnych obrażeń. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

8 komentarzy

 1. Kto wpadł na pomysł, żeby rowerem (czy tym bardziej samochodami) jeździć po chodniku? Ale mniejsza o to. Jeżeli kierująca poruszała się drogą z pierwszeństwem to, wyjeżdżający z drogi podporządkowanej by zobowiązany ustąpić jej pierwszeństwa. A to, że jechała rowerem nie ma tutaj absolutnie żadnego znaczenia.
  Nawet gdyby jechała na nieoświetlonym słoniu, pod prąd i po pijaku, lecz drogą „główną” to podporządkowany był do ustąpienia pierwszeństwa.
  Drogowym analfabetom, przypomina, że chodnik jest częścią drogi.

  • Русский тролл

   Bzdury. Zderzenie nie byli na chodniku.

  • Teoretycznie masz rację. Niestety, wg sądów rowerzysta, który zjeżdża z chodnika traktowany jak „włączający się do ruchu”. Tak samo dzieje się, gdy rowerzysta zostanie potrącony podczas przejeżdżania po przejściu dla pieszych.

 2. Żeby nie było, że tylko kierujący samochodem jest winny.
  Rowerzysta powinna dostać 2 mandaty:
  -za kierowanie rowerem bez uprawnień – jeżeli nie posiadała Karty Rowerowej
  -za poruszanie się rowerem po chodniku – obszar zabudowany (więc do 50km/h), chodnik za pewne wąski (< 2,0m) – więc nie miała prawa jechać chodnikiem

  No i jeszcze jedno. Kto wymyśla te nagłówki? Równie dobrze tytuł mógłby brzmieć:
  "Wjechał samochodem w poruszającą się drogą z pierwszeństwem rowerzystkę."

 3. Myślałem źe Franiu masz chwilowe upośledzenie ?? Teraz rozumiem źe to jednostka chorobowa z nawrotami i jest co raz gorzej z tobą .

 4. „Dziennikarz” ze 112 chcąc dodać odczucia powagi i profesjonalności lepionych artykułów popada w śmieszność i potem czytamy „pojazd osobowy”, który tylko rozmywa wiadomość, bo co niby ma konkretnie oznaczać? Przecież może być to rower, hulajnoga, motorower, samochód osobowy, powóz – czyli wszystko na czym można jeździć…

 5. Może słuchawki w uszach? Bo to od jakiegoś czasu często spotykana praktyka u kierujących rowerem.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach