Policyjne kontrole z ziemi i powietrza. Kolejne wykroczenia w oku kamery drona (wideo, zdjęcia)

Policjanci z Lublina podczas ostatnich kontroli drogowych, oprócz oznakowanych radiowozów i pojazdów wyposażonych w wideorejestratory, wykorzystywali drona. Łącznie przeprowadzono 320 kontroli, ujawniono 270 wykroczeń oraz zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych.

W miniony piątek funkcjonariusze z lubelskiej drogówki prowadzili działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi przemieszczali się po drogach oznakowanymi radiowozami, pojazdami z rejestratorami wideo, a także do działań kontrolnych wykorzystywali drona. Obiektyw kamery drona rejestrował zachowanie zarówno kierujących jak i pieszych, a w momencie gdy operator zauważył wykroczenie natychmiast ta informacja trafiała do policjantów ruchu drogowego, którzy podejmowali już interwencję w stosunku do sprawcy wykroczenia.

W sumie funkcjonariusze skontrolowali 320 osób i ujawnili 270 wykroczeń, a także zatrzymali aż 11 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów.

Jednym z ukaranych mandatem był 62-latek. Kierowca toyoty wyprzedzał ciąg pojazdów w rejonie skrzyżowania. Dodatkowo okazało się, że jego auto było niesprawne technicznie. Mężczyzna został ukarany w sumie grzywną w kwocie 400 złotych oraz 5 punktami. Dodatkowo policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny pojazdu.

(fot. wideo KMP Lublin)

Zobacz również

22 komentarze

 1. Jeżdzę dw747 codziennie i naprawdę jest to frustrujące jak ktoś ciągnie się 60km/h gdy można 70 lub 90. Na tamtej drodze są tylko dwa miejsca dłuższe do wyprzedzania poza tym co chwilę wysepki . Jak jedzie koparka albo ciągnik to 2km korka. Droga fatalna. Mam nadzieję że projektant jeździ tamtędy 5 razy na dzień;)

 2. Gnębimy obywateli,kupcie na każdą ulicę po Bmce jeszcze i ze 200 dronów,represyjne państwo z kartonu co mandatami dziurę łata.

 3. W tym kraju tylko mandaty potrafią wlepiać nabijając złodziejom z wiejskiej kasę pisowska policyjna polsza

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą